Piłka nożna

Sebastian Sobolewski pierwszym letnim transferem

Wraz z końcem poprzedniego sezonu, skończyło się wypożyczenie do naszej drużyny Dmytro Sydorenki, który wrócił do pierwszoligowej Miedzi Legnica. Wśród naszych bramkarzy powstał więc wakat, który należało koniecznie uzupełnić. W nadchodzącym sezonie, rywalem Wiktora Kaczorowskiego do pozycji nr 1. w bramce biało-zielonych, będzie 20-letni Sebastian Sobolewski (na zdjęciu z prawej, z wiceprezesem klubu Piotrem Szymurą). 

 S. Sobolewski to rodowity Wrocławianin, który w tamtejszym Śląsku przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiego szkolenia, kończąc je występami w CLJ U19. Nie było mu dane zadebiutować w pierwszej drużynie Śląska, zagrał w innej wrocławskiej drużynie - Ślęzie, gdzie rozegrał cały sezon na poziomie 3. ligi. Następnie poprzez Chojniczankę Chojnice i bydgoskiego Zawiszę trafił do Grudziądza. W ubiegłym sezonie był podstawowym bramkarzem naszego ligowego rywala - Olimpii Grudziądz. W zakończonych niedawno rozgrywkach zagrał 34. spotkania. S. Sobolewski podpisał z naszym klubem roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon. 

poprzedni mecz

PIŁKA NOŻNA
30.05.2026 / sobota / godz. 14:30
Betclic 2. Liga - Kolejka 34
2 : 0