Piłka nożna

Rekord Bielsko-Biała – Spójnia Landek 4:0 (0:0) + wideo

Udany, przedostatni sprawdzian „rekordzistów”.

Pierwszych 30 minut w wykonaniu biało-zielonych było bardzo bliskie optimum. W grze „rekordzistów” zgadzało się niemal wszystko. Mimo, że czwartoligowcy z Landeka cofnęli się na wyraźniej i głębokiej defensywy, bielszczanie całkiem dobrze radzili sobie w kreowaniem sytuacji w ataku pozycyjnym. I to przechodzimy do clou pół godziny trzecioligowców, którzy – niestety – razili brakiem skuteczności. W te dwa kwadranse podopieczni Dariusza Klaczy mogli (powinni) osiągnąć trzy-, czterobramkową przewagę.

A mogło być jeszcze mniej ciekawie dla Rekordu, bowiem w 34. minucie Koki Togitani zmarnował stuprocentową i jedyną okazję w tej części dla Spójni.

Na marginesie, podopieczni Mateusza Wrany zapłacili po przerwie cenę za próbę dotrzymania kroku „rekordzistom”.

Zaraz po wznowieniu gry, po asyście Zbigniewa Wojciechowskiego, piłkę z bliska wpakował do bramki Mariusz Idzik. Przy drugim trafieniu Filip Waluś „zakręcił” defensorami, wieńcząc akcję efektownym strzałem przy dalszym słupku. Gol na 3:0, to w równym stopniu zasługa przytomnie wycofującego futbolówkę Z. Wojciechowskiego, co Jakuba Kempnego, który oddał precyzyjne uderzenie zza „szesnastki”. Kanonadę zakończył strzałem z pola karnego M. Idzik, finalizując akcję zainicjowaną na skrzydle przez Daniela Kamińskiego.

W ostatniej grze kontrolnej bielszczanie zmierzą się z Wieczystą Kraków.