Rekord Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 10:2 (4:0)

Różnica miejsc w tabeli znalazła odzwierciedlenie na parkiecie.

Zanim upłynęła druga minuta spotkania, jego gospodarze prowadzili już 1:0. Rezultat otworzył Stefan Rakić, ale asystę przy golu zaliczył Matheus (na zdjęciu). To – jak się później okazało – było pierwsze z czterech (!) w meczu kluczowych podań Brazylijczyka.

Dyktując przez pierwszą część równe i dość wysokie tempo „rekordziści” z każdą minutą coraz wyraźniej górowali nad ekipą gości. O ile ambicją i zaangażowaniem chorzowianie starali się niwelować różnice w motoryce, to dysproporcji w futsalowej jakości zatuszować się nie dało.

Dwoił się i troił w chorzowskiej bramce Paweł Pstrusiński, lecz kolejnym stratom nie był w stanie zapobiec. Zadanie golkipera Ruchu było o tyle utrudnione, że bielszczanie oddawali strzały z niewielkiej odległości.

Jeśli w drużynie gości tliła się jeszcze mała iskierka nadziei, to zgasła zaraz na wstępie drugiej połowy. Po serii dryblingów Paweł Budniak kompletnie zaskoczył P. Pstrusińskiego chytrym uderzeniem przy bliższym słupku. Wszystko, co nastąpiło w kolejnych minutach meczu przypominało powolną „egzekucję”. I opisywalibyśmy postawę bielszczan w samych superlatywach, gdyby nie kłopoty z utrzymaniem koncentracji na finiszu spotkania. W końcówce dwukrotnie chorzowianie zmusili do kapitulacji debiutującego w seniorskim meczu ligowym Jakuba Florka. Ostatnie słowo należało jednak do biało-zielonych. Na pięć sekund przed końcową syreną kolejne, spektakularne trafienie zaliczył kapitan Rekordu – P. Budniak.

Wprawdzie „rozdział” pt. mecze Rekordu z Cleareksem uznaliśmy za zamknięty, niemniej zauważmy, iż po raz pierwszy w historii, w meczu ligowym, bielszczanie zaaplikowali futsalowcom z Chorzowa „dwucyfrówkę”. Wygrana pozwoliła Rekordowi wrócić – być może tylko na krótki czas – na pozycję lidera, Ruch pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli.

1:0 Rakić (2. min.)

2:0 Zastawnik (8. min.)

3:0 Marek (14. min.)

4:0 Popławski (17. min.)

5:0 Budniak (21. min.)

6:0 Matheus (24. min.)

7:0 Popławski (30. min.)

8:0 Kubik (31. min.)