Młodzież

Były wątpliwości i obawy, jest piękny (złoty) finał

Po rocznej „pauzie” 19-latkowie Rekordu znów na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu, na najwyższym jego stopniu!!!

 

Bohaterowie (kilku z nich) mają głos….

 

Andrea Bucciol (trener): - Cieszę się bardzo! Wszyscy wiemy jak trudne były początki tego zespołu. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało na starcie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Nie będę ukrywał, miałem dużo wątpliwości i obaw. Ale popracowaliśmy – w sumie przez pięć miesięcy – zaufaliśmy sobie i pomału drużyna zaczęła się rozkręcać, a nasza treningowa praca dawała pierwsze, pozytywne efekty. Tu, w Mielcu, mieliśmy prawdziwy finał naszej pięciomiesięcznej roboty. A sam turniej? Do strefy medalowej trafiły cztery rzeczywiście najlepsze zespoły. Wiadomo, w tej fazie nie liczy się wyłącznie futsal, ale również psychika i emocje. Z tym wszystkim chłopcy poradzili sobie. Zademonstrowali prawdziwy charakter na boisku, umiejętnie wykorzystywali błędy rywali. Dlatego serdecznie gratuluję chłopakom tego sukcesów i dziękuję właśnie za ten charakter. Chcieli wygrywać, to było widać…

I jak zawsze na koniec, dziękuję sztabowi, który wspierał mnie przez te trzy turniejowe dni oraz tym wszystkim, którzy pomagali nam przez ostatnie miesiące.

 

Bartosz Woźniak (II trener): - Na wstępie chciałbym pogratulować drużynie, która pokazała w tych mistrzostwach niesamowity charakter i oczywiście bardzo dobry futsal, Osobiście jest to mój najbardziej wartościowy złoty medal, ze względu na ogrom pracy wykonanej przez sztab i oczywiście samych zawodników. Doskonale pamiętam pierwsze mecze w Centralnej Ligi Juniorów U-19, przegrane bardzo wyraźnie z GKS Tychy i w Wilkowicach. Można powiedzieć, że od tej pory zaczęła się tworzyć drużyna, która teraz świętuje złoty medal. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

Kacper Pawlus („Król strzelców” turnieju): - Jestem bardzo dumny z drużyny, ponieważ był to bardzo ciężki turniej. Wzięło w nim udział dużo świetnych drużyn grających futsal. Mimo tego daliśmy radę i osiągnęliśmy ten cel, w który wiele osób nie wierzyło. Brawo „Tygryski”!!! Złoto jest nasze!!!

 

Mikołaj Mojeszczyk (kapitan drużyny, czterokrotny złoty medalista MMP): - Wymagający turniej dla nas. Mimo, iż większość nie stawiała na nas, pokazaliśmy, że jako kolektyw jesteśmy w stanie to zrobić. Brawo drużyna!

 

TP i PP/foto: Podkarpacki ZPN (facebook.com)

najbliższy mecz

MŁODZIEŻ
23.04.2024 / wtorek / godz. 11:00
II WL Juniorów Mł. B1 - Kolejka 19
vs
Rekord II Bielsko-Biała
RKP SP ROW Rybnik

poprzedni mecz

MŁODZIEŻ
21.04.2024 / niedziela / godz. 10:00
I WL Trampkarzy Mł. C2 - Kolejka 8
1 : 2