Wokół Rekordu

Pierwszy medal w historii!

To historyczne osiągnięcie naszej drużyny Blind Footballu. W kończącym sezon turnieju, nasi zawodnicy pokonali bezpośredniego rywala - ARTS BF Warszawa, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Była więc okazja by podsumować miniony sezon z szkoleniowcem naszej drużyny Krzysztofem Mrózkiem, któremu oddajemy głos. 

Przed startem rozgrywek w naszej drużynie doszło do kilku przetasowań personalnych. Miejsce graczy, którzy zakończyli swoją przygodę z blind footballem, zajęli nowi - zarówno ci z doświadczeniem, jak i stawiający na boisku pierwsze kroki. Dzięki temu nasza kadra znacząco się poszerzyła i liczy obecnie kilkunastu zawodników z pola oraz bramkarzy. Prawdopodobnie jesteśmy najliczniejszym zespołem w lidze, jednak pamiętamy, że za ilością musi iść również jakość. Nieustannie nad tym pracujemy, by nasza gra wyglądała coraz lepiej - zarówno na treningach, jak i w ligowych starciach. Przed nami wciąż sporo pracy, ale drzemie w nas ogromny potencjał. Szlifujemy formę podczas zajęć indywidualnych i zespołowych. Niezwykle cenne są dla nas zgrupowania w Centrum Sportu Rekord. Z tego miejsca pragnę gorąco podziękować wszystkim osobom - na czele z prezesem Januszem Szymurą - które zapewniają nam tak znakomite warunki do rozwoju.

 

Rozgrywki zainaugurowaliśmy w Krakowie, gdzie rozegraliśmy trzy solidne spotkania. Już w pierwszej kolejce wyrównaliśmy nasz najlepszy dorobek punktowy w historii, inkasując cztery „oczka”. Do Krakowa jechaliśmy jednak po więcej, dlatego wracaliśmy do domu z poczuciem niedosytu. Mieliśmy sporo dogodnych sytuacji w starciu z Warszawą, a mecz z Wartą Poznań po prostu powinniśmy byli wygrać i przywieźć do Bielska-Białej sześć punktów.

 

Na drugą serię gier udaliśmy się z jasnym celem: podtrzymać passę. Niestety, musieliśmy uznać wyższość rywali i znów wracaliśmy z niedosytem. Mimo niezłej gry, w kluczowych momentach zabrakło nam doświadczenia. W procesie budowy drużyny, na jakim obecnie się znajdujemy, to jednak całkowicie normalne zjawisko.

 

Finałowa, trzecia kolejka odbyła się na naszym terenie - w Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej. Udowodniliśmy przed własną publicznością, że nasza gra stale ewoluuje. Jesteśmy zespołem, który chce grać w piłkę, a nie bazować wyłącznie na umiejętnościach jednej czy dwóch indywidualności. Dążymy do tego, by wspólnie bronić i wspólnie atakować. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości i pozwoli nam zbudować solidną drużynę na lata.

 

W turnieju domowym bardzo żałujemy starcia ze Śląskiem Wrocław. Mieliśmy w nim swoje szanse, ale ostatecznie zeszliśmy z boiska pokonani. Z kolei przeciwko Wiśle Kraków rozegraliśmy świetne zawody. Odkąd występujemy w lidze, był to nasz najbardziej wyrównany bój z trzykrotnymi mistrzami Polski, co podziałało niezwykle budująco na całą szatnię. Ostatni mecz przeciwko ARTS Warszawa decydował o brązowym medalu. Zdominowaliśmy to spotkanie od pierwszego gwizdka, kreując mnóstwo sytuacji podbramkowych, co ostatecznie przypieczętował zwycięskim trafieniem Dawid Zinka. Dzięki temu mogliśmy świętować historyczny krążek! Ogromnie cieszy fakt, że zawodnicy tacy jak Konrad Zaręba, wchodzą w decydujących momentach do podstawowego składu i dają radę. Jeszcze rok temu byłoby to bardzo trudne. To najlepiej pokazuje, jak wielki postęp zrobiła cała drużyna i jak bardzo procentuje szeroka, równo rozwijająca się kadra. Zespół świetnie ze sobą współpracuje i darzy się ogromnym szacunkiem - zarówno wobec siebie nawzajem, jak i miejsca, w którym trenujemy.

Mamy bardzo ambitne plany i nie zamierzamy zatrzymywać się w rozwoju. Na koniec, w imieniu całej drużyny, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kibicom i sponsorom za nieocenione wsparcie w minionym sezonie. Dziękujemy za stworzenie nam komfortowych warunków, które w ostatecznym rozrachunku przyniosły upragniony sukces - pierwszy w historii klubu medal PGF Blind Football League! - podsumował K. Mrózek.

 

najbliższy mecz

PIŁKA KOBIET - MŁODZIEŻ
11.11.2026 / środa / godz. 14:00/
ul. Startowa 13, 43-300 Bielsko-Biała
II Śląska Liga Młodziczek U-13, gr. II - Kolejka 11
vs
Rekord Bielsko-Biała
UKS Dwójka Kozy

poprzedni mecz

MŁODZIEŻ
21.06.2026 / niedziela / godz. 09:00
II WL Trampkarzy Młodszych C2 - Kolejka 18
0 : 5