Rekord Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 4:0 (2:0)

Pierwszy sparing z udziałem bielskiej, kobiecej ekipy Orlen Ekstraligi.

Mimo opóźnionego spotkania (pierwotnie miało się rozpocząć o 16:30), „rekordzistki” bardzo dobrze weszły w mecz, od początku próbując narzucić swoje tempo i warunki. Już w 9. i 10. minucie Roksana Gulec dwukrotnie próbowała zaskoczyć bramkarkę gości strzałami z rzutu wolnego. Groźne sytuacje pod bramką Skry miały Klaudia Adamek oraz szarżująca na prawej flance „biało-zielonych” zawodniczka testowana. W 20. minucie, po odważnym wejściu w pole karne Julii Gutowskiej i mocnym wbiciu piłki, niefortunnie interweniowała jedna z obrończyń Skry, wbijając futbolówkę do siatki. Wynik na 2:0 podwyższyła K. Adamek, która z zimną krwią wykorzystała prostopadłe podanie od R. Gulec.  Zawodniczki z Częstochowy również miały swoje sytuacje między 30. a 40. minutą m.in. rzut wolny oraz strzał z powietrza, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Izabelę Sas. W drugiej połowie gospodynie spotkania nadal chciały atakować, co też sukcesywnie czyniły. „Show” skradła jednak Katarzyna Jaszek, która w swoim „nieoficjalnym” debiucie ustrzeliła dublet. Najpierw idealnie zareagowała na wrzutkę Mai Szafran z rzutu rożnego, później technicznym strzałem nad bramkarką wykończyła podanie z głębi pola od Martyny Gąsiorek.

Pomeczowa opinia trenera - Mateusz Żebrowski: - Pierwszy test-mecz za nami. Co mnie cieszy najbardziej – udało się zagrać bez kontuzji. W każdej połowie zagrała inna „dziesiątka” zawodniczek z pola. Wciąż mamy w swoim składzie dwie zawodniczki testowane, z którymi prowadzimy zaawansowane rozmowy. Jestem zadowolony z realizacji założeń przedmeczowych. Najcięższy okres jednak przed nami – od poniedziałku rozpoczynamy pracę obozową w Ustroniu, podczas której rozegramy kolejne dwa mecze sparingowe.

Rekord Bielsko-Biała – Skra Ladies Częstochowa 4:0 (2:0)

1:0 samobójcza (20. min.)

2:0 Adamek (27. min.)

3:0 Jaszek (77. min.)

4:0 Jaszek (88. min.)

Rekord: Sas – Żmudka, Piekarska, Cygan, testowana zawodniczka, testowana zawodniczka, Gulec, Witkowska, Jendrzejczyk, Adamek, Gutowska oraz Ciupa, Bednarek, Lichwa, Gąsiorek, Olejniczak, Sikora, Szafran, Jaszek, Niesłańczyk, Madejczyk, Długokęcka