Rekord Bielsko-Biała – Interobal Pilzno 3:2 (0:1) + wideo

Pierwsze spotkanie towarzyskiego dwumeczu futsalowych mistrzów Polski i Czech.

Bielszczanie rozpoczęli sparing z agresywnym nastawieniem, wysoko ustawiając szyki obronne na połowie ekipy z Pilzna. Pressing nie zadziałał jednak w 2. minucie, gdy Czesi uwolnili się spod „opieki” gospodarzy. Po kontrataku Dušan Kunstner przymierzył z bliska do bielskiej bramki. Generalnie, w pierwszej odsłonie gracze Interobalu byli szybsi od „rekordzistów”, tak w operowaniu piłką, jak i – po prostu – biegowo. Częściej i więcej działo się pod bramką gospodarzy. Najklarowniejszą, bliźniaczą do bramkowej, sytuację zespół z Pilzna wypracował w 19. minucie, ale strzelecko zawiódł Jiři Zapotocky. U bielszczan warte odnotowania było „pudło” Erica Panesa z 9. minuty i zablokowany strzał z niewielkiej odległości Kamila Surmiaka, z minuty 16-tej.

Znacznie korzystnie podopieczni Jesusa Lopeza Garcii zaprezentowali się po przerwie. W tej połowie, to mistrzowie Polski byli stroną aktywniejszą i przeważającą. Efektownym uderzeniem pod poprzeczkę do wyrównania doprowadził E. Panes. Niemniej spektakularnym trafieniem popisał się Michał Marek. Pivot Rekordu „zabrał na plecy” obrońcę, po czym zaskoczył Lukaša Nemeca uderzeniem przy bliższym słupku. Próbując odrobić straty goście zaryzykowali piątką w polu, a rolę „lotnego” golkipera wcielił się znany z polskich boisk Michal Holy. Nie opłaciło się… Jeszcze w 37. minucie w słupek przymierzył z dystansu Gustavo Henrique, ale już po przechwycie Mikołaja Zastawnika piłkę w opustoszałej bramce ulokował Stefan Rakić. Przyjezdni odpowiedzi w ostatniej (dosłownie) akcji meczu. Po kontrze Jaroslav Zapotocky pokonał Krzysztofa Iwanka (na zdjęciu). Na marginesie, bramkarz Rekordu zaliczył wcześniej kilka kunsztownych, opartych na refleksie, interwencji.

W sobotę o godz. 13:00, w hali przy ul. Widok 12, rozegrany zostanie mecz rewanżowy.

Rekord Bielsko-Biała – Interobal Pilzno 3:2 (0:1)

0:1 Kunstner (2. min.)

1:1 Panes (21. min.)

2:1 Marek (34. min.)

3:1 Rakić (40. min.)

3:2 Jar. Zapotocky (40. min.)

Rekord: Iwanek – Rakić, Gustavo Henrique, Zastawnik, Marek, Surmiak, Matheus, Dela, Panes, Krzempek, Kubik, Budniak, Pawlus, Florek, Nawrat