Japonia U17 – Polska U17 0:0

Bezbramkowy remis na otwarcie Mistrzostw Świata!

Mecz niewykorzystanych szans – tak można jednym zdaniem opisać konfrontację Polski z Japonią. Już w pierwszej połowie Polki powinny prowadzić 2:0, ale zarówno Julia Ostrowska, jak i Oliwia Związek, nie potrafiły wykorzystać świetnych sytuacji, które sobie wypracowały.

Druga połowa do 75. minuty należała do „biało-czerwonych” – akcje napędzane głównie przez Weronikę Araśniewicz, która pojawiła się na boisku po przerwie, nie utorowały ostatecznie drogi do bramki Japonek. Ostatni kwadrans meczu należał jednak do zawodniczek z kraju Kwitnącej Wiśni i tylko świetnej dyspozycji Julii Woźniak w bramce, nasze reprezentantki mogły zawdzięczać utrzymanie wyniku 0:0.

Pełne spotkanie rozegrały obie „rekordzistki” – Magda Piekarska Iga Witkowska, które zanotowały kilka solidnych interwencji w obronie. Zwłaszcza po stronie I. Witkowskiej działo się sporo - jednak defensorka wytrzymała napór rywalek.

W poniedziałek 21.10, o godz. 1:00 (czasu polskiego), rywalkami Polek w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata będą rówieśniczki z Zambii.

Japonia U-17 – Polska U-17 0:0

Polska U-17: Woźniak - Piekarska, Łapińska, Witkowska, Flis, Zielińska (46. Przybył), Marczak (84. Nsangou), Rogus (84. Sobierajska), Witek, Związek (63. Araśniewicz), Ostrowska (63. Wyrwas)