GKS II Tychy – Rekord II Bielsko-Biała 1:2 (1:2)

W starciu „dwójek” bezcenne trzy punkty dla bielszczan.

Komplet „oczek” zgarnął zespół, który lepiej, skuteczniej zrealizował meczowy plan. „Rekordziści” z rozmysłem „osadzili się” w tzw. obronie niskiej, cierpliwie wyczekując na możliwość przeprowadzenia szybkich ataków. Tym sposobem biało-zieloni osiągnęli dwubramkową przewagę. Po akcji zainicjowanej przez Huberta Żyrka w polu karnym gospodarzy Daniel Iwanek wyszukał podaniem Kacpra Pawlusa (na zdjęciu), który wcześniej wygrał walkę o pozycję z obrońcą GKS-u II. Przy trafieniu na 2:0 na równi trzeba docenić kunszt asystującego Mateusza Tekielego, co strzelecki instynkt K. Pawlusa. Do pełni szczęścia zabrakło ekipie gości utrzymania bardzo korzystnego wyniku do końca pierwszej połowy. Po stracie futbolówki przez Jakuba Kempnego tyszanie natychmiast wykorzystali nadarzającą się okazję.

Gol kontaktowy w naturalny sposób napędził ofensywę gospodarzy od startu drugiej połowy. „Rekordziści” kilkuminutowy napór podopiecznych Jarosława Zadylaka przetrzymali bez szwanku, po czym umiejętnie, na długie minuty „schładzając” przebieg meczu. W każdym razie obraz tej fazy spotkania przypominał długie fragmenty pierwszej odsłony. Tym razem jednak biało-zieloni nie popisali się skutecznością, a okazji nie brakowało, że przytoczymy szanse m.in. K. Pawlusa i Mikołaja Mojeszczyka po kontratakach oraz Adama Gibca, po kornerze.

Oczywiście wobec nikłego prowadzenia gości nie udało się uniknąć stresującego finiszu. Najważniejsze, że i w tym fragmencie bielszczanie nie odnotowali żadnych strat.

Pomeczowa opinia trenera – Dariusz Rucki: - Pierwsza odsłona może i toczyła się pod znakiem optycznej przewagi gospodarzy, ale wiedzieliśmy, jaki mamy cel i jak go zrealizować. Niepotrzebnie tylko straciliśmy gola tuż przed końcem pierwszej połowy… Z wyjątkiem kilku pierwszych minut druga część meczu rozegrana została pod nasze dyktando. W każdym razie, bliżej było podwyższenia przez nas prowadzenia, niż gola GKS-u na wagę remisu.

0:1 K. Pawlus (14. min.)

0:2 K. Pawlus (41. min.)

1:2 Orliński (45. min.)

Rekord II: Kotełba – Bojdys, Walaszek, Gibiec, Mojeszczyk (82. Górkiewicz), Profic, Sobik (85. Gołąbek), Żyrek, Kempny, Iwanek (26. Tekieli, 82. P. Pawlus), K. Pawlus