FC Reiter Toruń – Rekord Bielsko-Biała 1:6 (0:3)

Umiejętności i futsalowa jakość po stronie „rekordzistów”.

Przewaga gości widoczna była od pierwszych minut spotkania, choć na wstępie torunianie zaproponowali biało-zielonym pójście na wymianę ciosów. Jednak aby grać w ten sposób z „rekordzistami”, jak równy z równym, trzeba dysponować szczelną defensywą i wykazać się niemal stuprocentową skutecznością. Nic z tych rzeczy nie zafunkcjonowało u gospodarzy. Po prostu, aktualny skład FC Reiter wyraźnie odstaje od medalowej ekipy z końca drugiej dekady XXI stulecia.

Demontaż rywali rozpoczął znakomitym, 20-metrowym zagraniem Stefa Rakić, które z refleksem na gola zamienił Tomasz Lutecki. Po przechwycie piłki na połowie rywali Michał Kubik zaskoczył bramkarza precyzyjnym uderzeniem z dystansu, notując swojego 150. gola na ekstraklasowych parkietach. Trzecie, widowiskowe trafienie było efektem błyskawicznie rozegranej akcji przez Pawła Budniaka z M. Kubikiem i Mikołajem Zastawnikiem, któremu pozostało jedynie przystawić stopę do piłki. Na dystansie 20-stu minut torunianie wypracowali dwie dogodne sytuacje strzeleckie, w obu chybił celu Krystian Kraśniewski.

Na drugą połowę meczu ekipa gości wyszła zdekoncentrowana, bo tylko tak można wytłumaczyć okoliczności utraty gola. Nieporozumienie MatheusaGustavo Henrique wykorzystał K. Kraśniewski, pokonując Krzysztofa Iwanka strzałem z kilkunastu metrów. Generalnie, w tej części było tyleż obustronnych przestojów w grze, co futsalowych „rodzynków”. Tym z całą pewnością był gol autorstwa Michała Marka, który w pojedynkę zdemontował toruńską obronę i sfinalizował solową akcję precyzyjnym uderzeniem.

Wcześniej Kamila Naparłę w bramce FC Reiter pokonali T. Lutecki, w zamieszaniu w polu bramkowym oraz Matheus, strzelając z rykoszetem zza linii pola bramkowego.

Z ciekawszych zdarzeń warto odnotować uderzenie K. Kraśniewskiego (30. min.) w słupek bielskiej bramki oraz uderzenie M. Kubika (36. min.) w poprzeczkę.

Bielszczanie zanotowali szóstą wygraną w lidze pod rząd, a już w niedzielę (godz. 18:00) podejmą BSF ABJ Bochnia. Wejściówki na to spotkanie dostępne m.in. na platformie kupbilet.pl.

0:1 Lutecki (7. min.)

0:2 Kubik (11. min.)

0:3 Zastawnik (12. min.)

1:3 Kraśniewski (22. min.)

1:4 Lutecki (25. min.)

1:5 Matheus (34. min.)

1:6 Marek (37. min.)

Rekord: Iwanek – Popławski, Kubik, Budniak, Lutecki, Rakić, Matheus, Gustavo Henrique, Marek, Zastawnik, Korolyszyn, Nawrat