Rekord Bielsko-Biała – Nowy Świt Górzno 5:1 (1:0)

Dzięki wygranej biało-zielone wróciły na fotel liderek Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Mecz na szczycie ligowej tabeli dość długo było „zamkniętym” spotkaniem. Podbramkowe sytuacje, w ślad za tym emocje, obie ekipy dawkowały kibicom bardzo oszczędnie.

Po raz pierwszy publika na trybunach hali przy Startowej ożywiła się w 7. minucie potyczki. Po szarży Agaty Bały piłkę sprzed linii bramkowej wybiła Maria Suwada (na zdjęciu). Skoro liderka zespołu gości zapędziła się pod bielską bramkę, siłą rzeczy zabrakło jej we własnych szeregach obronnych, na czym gospodynie meczu natychmiast skorzystały. Po szybkim ataku piłkę w niemal opustoszałej bramce ulokowała Anna Chóras.

Kolejny skok adrenaliny miał miejsce dopiero po kwadransie pierwszej połowy. W niezłej sytuacji Julia Szostak trafiła wprost w bramkarkę Nowego Świtu – Luizę Szulc, natomiast po strzale Wiktorii Pietrzyk niebezpieczeństwo zażegnała wybiciem Natalia Olszowska.

Większych emocji, a przede wszystkim goli, dostarczyła druga partia meczu. Niedługo po wznowieniu gry M. Suwada w przenośni i dosłownie przepchnęła się przez blok obronny ekipy z Górzna, płaskim strzałem zaskakując bramkarkę. W 32. minucie defensywa przyjezdnych nie poradziła sobie z rozpędzoną Katarzyną Moskałą. Radość z wyraźnego prowadzenia bielszczanek trwała raptem kilkanaście sekund. Po uderzeniu Natalii Matuszewskiej piłka przypadkowo odbiła się od Anny Sydorenko, by wylądować w bramce Rekordu. Być może byłby to sygnał dla dotychczasowych liderek do dalszego ataku, gdyby nie fakt, iż zawodniczki z Górzna - grające raptem szóstką w polu - zwyczajnie opadły z sił.

Tym łatwiej było podopiecznym Samuela Jani iść po kolejne gole. Przy trafieniu M. Suwady na 4:1 chytrze, przytomnie zachowała się Maja Fal, przepuszczając między nogami daleki strzał koleżanki. Ostatni cios zadały „rekordzistki” na pięć sekund przed syreną kończącą zawody. Po kontrze J. Szostak „stempel” przystawiła M. Fal.

1:0 Chóras (7. min.)

2:0 Suwada (22. min.)

3:0 Moskała (32. min.)

3:1 Sydorenko (32. min., samobójczy)

4:1 Suwada (36. min.)

5:1 Fal (40. min.)

Rekord: Majewska – Tracz, Sydorenko, Suwada, Moskała, Pietrzyk, Chóras, Szostak, Fal, Shevchuk, Galus, Kaim, Bzowska

28.09.2024 / sobota / godz. 13:00