Zaczęli po sprintersku

W czterech pierwszych kolejkach sezonu futsalowa Legia zdobyła komplet 12-stu punktów, czyli większość z posiadanych – na dziś – 23 „oczek”. Piasek w sprawnie działających trybach warszawskiej machiny pojawił się wraz z wizytą „legionistów” w Cygańskim Lesie. Po porażce 1:4 z „rekordzistami” już Legia tak błyskotliwa, ani skuteczna nie była. Skutkiem wyraźnego osunięcia w tabeli była decyzja o przekazaniu trenerskiej pałeczki z rąk Pawła Juchniewiczowi najbardziej doświadczonemu z graczy Legii – Mariuszowi Milewskiemu. Już pod wodzą popularnego „Milesa” stołeczni futsalowcy zainaugurowali rundę rewanżową przegraną 1:3 w Lesznie, by w kolejnych dwóch meczach po raz wtóry w sezonie ograć Dremana 5:1 i polkowickiego Górnika 4:2. Po mini-serii zwycięstw przyszły dwie porażki – 3:6 z Constractem Lubawa i 3:5 z gdańskim AZS-em UG. Jest coś zastanawiającego w przypadku tych ostatnich wyników, bowiem schodząc do szatni na przerwę, w obu przypadkach, ekipa z Warszawy była na prowadzeniu…

Relatywnie równą i dobrą formę prezentują po powrocie na ligowe i pucharowe boiska biało-zieloni. Od czasu do czasu pojawiają się w ich grze „fajerwerki”, bo za takie trzeba uznać blisko półgodzinne show w Toruniu, czy pierwszą połowę w spotkaniu z Teamem Lębork. Indywidualnie także nie jest źle. Skwapliwie i systematycznie do dorobku strzeleckiego kolejne gole dopisują Artur Popławski z Michałem Markiem, a Matheus poprawia swoje osiągi wśród najlepszych „asystentów” w lidze. Jeszcze przed wyjazdem do stolicy do zespołu powrócić powinien Stefan Rakić, którego do Serbii wezwały obowiązki rodzinne. Stąd z optymizmem możemy wyczekiwać na wieści z Warszawy.

Statscore Futsal Ekstraklasa – 20. kolejka (12-13.03.2022 r.)

(sob., 18:00) Legia Warszawa – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 18:00) AZS UG Gdańsk – Dreman Opole Komprachcice

(sob., 18:00) Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice

* (nd., 12:00) AZS UW Darkomp Wilanów – Clearex Chorzów

(nd., 16:00) FC Reiter Toruń – Red Dragons Pniewy

(nd., 18:00) GI Malepszy Futsal Leszno – Górnik Polkowice

(nd., 18:00) Red Devils Chojnice – Fit-Morning Gredar Brzeg

LSSS Team Lębork – Constract Lubawa - przełożony na 23 marca br.