Z „Trójkolorowymi” dwa razy na minus

Dwumecz reprezentacji U-19 Francji i Polski dla gospodarzy.

W pierwszym ze spotkań gospodarze, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, ograli biało-czerwonych 2:0 (0:0). W rewanżu oba zespoły postawiły na wymianę ciosów. Po 10-ciu minutach podopieczni Łukasza Żebrowskiego prowadzili 2:0, a pierwsze trafienie w meczu zaliczył „rekordzista” Miłosz Krzempek. Gospodarze dość szybko i pewnie opanowali sytuację, obejmując w 24. minucie prowadzenie 6:2. Potyczka zakończyła się wygraną Francuzów 9:6 (3:2). Obok wspomnianego M. Krzempka okazję do gry otrzymali pozostali z bielszczan, Patryk Pawlus oraz wypożyczony do tyskiego GKS-u bramkarz – Paweł Mura.

Dla biało-czerwonych dwumecz w Colmar był ostatnim etapem przygotowań do turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy U-19, który odbędzie się 21-26 marca 2023 r., w Mołdawii. Obok gospodarzy, rywalami polskich futsalowców będą rówieśnicy z Kazachstanu i Słowenii. Awans uzyska tylko zwycięska reprezentacja.