Piątek – biało-zielonego weekendu początek, a sobotnie granie…, jego kontynuowanie.

VI Liga Okręgowa Młodzików (D1)

Rekord III Bielsko-Biała – Słowian Łodygowice 6:0 (1:0)

gole: Kuźnik - 4, Kiedrowski - 2

Rekord III: Kajstura - Żmuda, Kiedrowski, Gojny, Wierzchucki, Kuźnik, Ogar, Gad, Strzelczyk

Pomeczowa opinia trenera – Daniel Kubaczka: - Mecz niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Słabsza skuteczność sprawiła, że do 65. minuty utrzymywał się wynik 1:0... To, co stworzyliśmy sobie później, w pełni wykorzystaliśmy – pięć bramek w piętnaście minut! Potrafiliśmy wyjść obronną ręką spod pressingu przeciwnika, rozgrywając piłkę od swojego pola karnego pod bramkę gości. Gratulacje dla drużyny!

I Liga Wojewódzka Młodzików (D1)

Stal-Śrubiarnia Żywiec – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

gol: Duźniak

Rekord: Mokrosz - Szczerbowski, Hernik, Laskoś, Zbytniewski, Łach, Velychko, Duźniak, Barcik oraz H. Gąsiorek, Zioło, Nowak, Pogwizd, Pasterny

Pomeczowa opinia trenera – Marcin Kasperek: - Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu. Warunki do gry były ciężkie, na domiar złego w pierwszej połowie naszego jedynego bramkarza dopadły problemy żołądkowe, przez co musieliśmy go zastąpić zawodnikiem z pola. Walka o każdy centymetr boiska dała nam zwycięstwo, za co chłopakom należą się gratulacje! Forza Rekord!

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (B2)

Naprzód-23 Rydułtowy – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

gol: Bigos

Rekord: Tobiczyk - Łyszczarz (R. Walaszek), Kwaśniak, Dominiak, Bańbuła, Bigos, Drużbacki (Łopatka), Legut, Szweda, Witkowski, Wykręt (Troc)

Pomeczowa opinia trenera – Patryk Porębski: - To był podobny mecz do finału Pucharu Polski między Legią, a Rakowem. Tylko tutaj oba zespoły grały w jedenastu i zdobyły po bramce. Kontrolowaliśmy całe spotkanie, a próby kontrataków rywala kończyły się fiaskiem. W końcówce jednak zawiodła nasza koncentracja i gospodarze zdobyli bramkę. Jesteśmy na siebie źli, ponieważ mogliśmy wcześniej przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zawodziła skuteczność. Za ewidentne zagranie ręką powinien być też rzut karny, ale jak sam pan sędzia stwierdził: „dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że popełniłem błąd”. Po zakończeniu meczu przeprosił mnie i zawodników. PS. Teraz trzymamy kciuki za Tobiasza i jego szybki powrót do zdrowia.

II Liga Wojewódzka Młodzików (D2)

Rekord Bielsko-Biała – Kuźnia Ustroń 3:0 (3:0)

gol: Olejniczak - 2, Dobija - 1

Rekord: Dybczak - F. Góral, Dobija, Imielski, Kosmaty, Kopka, Steciuk, Maciejny, Kędziora oraz Gierat, F. Zogata, J. Zogata, Olejniczak, Kozieł

Pomeczowa opinia trenera - Rafał Błażyczek: - Mecz lidera z wiceliderem to zawsze dużo emocji. Natomiast nasze przygotowanie i nastawienie sprawiło, że ten czynnik nie miał większego wpływu na grę. Podołaliśmy trudnemu wyzwaniu i zagraliśmy bardzo dobre zawody okraszone, z jednej strony "tylko", a z drugiej "aż" trzema bramkami.

SMS Tychy – Rekord II Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

gol: Kubica

Rekord II: Pułka – Beer, Porębski (Pala), Walczak (Holbowski), Sordyl (Iskierka), Skolik (Sapiński), Rychły (Motyka), Wójciga (Krakowski), Kwaśny (Gumółka), Kubica, Kiełkowski

Pomeczowa opinia trenera - Piotr Kuś: - Do 90. minuty przegrywaliśmy 0:1 i myślałem, że to ja przynoszę komuś pecha. Wyrównaliśmy w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. II

Pogoń Szczecin – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (2:0)

gol: K. Pawlus (57. min.)

Rekord: Nowak - Grabczyński, Kraszewski, T. Kliś, Łach (62. Gołąbek), Madeja (84. Lorek), Tekieli, K. Pawlus, Kuźma (46. Wiertelorz, 88. Kaźmierczak), Ptak (66. Bączek), Górkiewicz (75. F. Kliś)

Pomeczowa opinia trenera – Szymon Niemczyk: - Jestem dumny z drużyny po tym, jak zareagowała w przerwie i za to, jak zagrała w drugiej połowie meczu. Do remisu zabrakło bardzo niewiele. Do końca rozgrywek zostały trzy mecze i nie pozostaje nam nic innego, jak wszystkie je wygrać. Jestem przekonany o tym, że jeżeli będziemy grać w nich tak, jak w drugiej połowie z Pogonią, to tego dokonamy!

Centralna Liga Juniorek U-17, gr. południowa

SWD Wodzisław Śląski – Rekord Bielsko-Biała 4:4 (2:2)

gole: Madejczyk - 3, Sieradzka - 1

Rekord: Ziebura – Siwek, Galus (Shevchuk), Żmudka, Kisielewska, Wieczorek, Sieradzka, Kataszczenko, Madejczyk, Sikora, Niesłańczyk

Pomeczowa opinia trenera – Michał Majnusz: - Bardzo emocjonujący mecz, w którym dużo się działo. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, mimo tego, że straciliśmy bramki po naszych błędach. Na pochwałę na pewno zasługuje Nikola Madejczyk. Niestety, nie obyło się bez kontuzji. Mam nadzieję, że wieści ze szpitala będą dobre! Galuta, trzymamy kciuki!

Klasa Okręgowa „Bielsko-Biała – Tychy”, gr. 5

Pasjonat Dankowice – Rekord II Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

gol: Profic (5. min.)

Rekord II: Żerdka – Pater, I. Macura, Walaszek, Bogunia, Kempny (90. Grabski), Profic, Szczurek, Gaudyn, Kowalczyk (57. Śliwka), Camara (57. Tomiczek)

Pomeczowa opinia trenera — Dariusz Rucki: - Świetnie widowisko za nami, które stworzyły dwa zespoły chcące grać w piłkę. A to na tym poziomie nie jest regułą.... Byliśmy zbyt nakręceni, żeby coś tutaj stracić i za to duże brawa dla zespołu.

5.05.2023 – piątek

Orzeł Kozy - Rekord III Bielsko-Biała 0:7 (0:4)

gole: Gad, Wilmann po 2, Gojny, Kiedrowski, Kuźnik po 1

Rekord III: Kajstura - Strzelczyk, Żmuda, Kiedrowski, Gad, Gojny, Wierzchucki, Kuźnik, Ogar

Pomeczowa opinia trenera: Daniel Kubaczka: - Mecz, raczej z gatunku jednostronnych. Prowadziliśmy grę, szybko strzeliliśmy bramkę, co ułatwiło dalszy przebieg spotkania. Cieszy fakt, że chłopcy grając z o dwa lata starszymi rywalami, radzą sobie w tak dobrym stylu.