Trójka Staszkówka/Jelna – Rekord Bielsko-Biała 2:4 (1:2)

„Rekordzistki” z awansem do półfinału Pucharu Polski w futsalu.

Wymiana ciosów, tak w skrócie określić należy wydarzenia pierwszych 20-stu minut spotkania. Gospodynie meczu absolutnie nie zamierzały ustąpić pola wyżej notowanym bielszczankom. Przypomnieć warto, że w 1/8 pucharowego finału zespół z Małopolski ograł broniącą trofeum Słomniczankę 6:4.

W „totalnej” ofensywie ciut lepsze okazały się „rekordzistki”, które schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Kluczową dla obrazu spotkania okazała się solowa akcja Julii Gutowskiej (na zdjęciu), atak wyprowadzony z własnej połowy boiska. Trafienie na 3:1 wyraźnie podcięło miejscowym skrzydła, które niemal całkowicie opadły po golu Wiktorii Nowak.

Bielszczanki zagwarantowały sobie udział w turnieju Final Four Pucharu Polski w futsalu kobiet.

Pomeczowa opinia trenerki – Katarzyna Moskała: - Trudne spotkanie, na niełatwym terenie. Było widać po dziewczynach zmęczenie sobotnim meczem z łodziankami, ale pokazały charakter i zagrały swoje. Jestem z nich dumna.

UKS Trójka Weronica Staszkówka/Jelna – Rekord Bielsko-Biała 2:4 (1:2)

gole: Fal, Chóras, Gutowska, Nowak po 1

Rekord: Sas – Suwada, Chóras, Nowak, Fal, Palichleb, Szafran, Gutowska, Bednarek, Wieczorek, Moskała