Młodzież

Tak grała młodzież – 6.11.2022

Niedzielna odsłona ligowej rywalizacji z udziałem młodzieżowych drużyny Rekordu.

6.11.2022 – Niedziela

I Wojewódzka Liga Młodzików (D1)

Rekord Bielsko-Biała – Lisek Milówka 6:0 (1:0)

gole: Grabski - 3, Nowak - 2, Laskoś, Zbytniewski - 1

Rekord: Mokrosz – H. Gąsiorek, Zioło, Laskoś, Zbytniewski, Ł. Góral, Nowak, Duźniak, Łach oraz Szkorupa, Grabski, Szczerbowski, Barcik, Szymański

Pomeczowa opinia trenera: Marcin Kasperek: - Przede wszystkim chciałbym pogratulować chłopakom obrony tytułu mistrza Śląska. Do meczu podeszliśmy jednak z pełną determinacją, ponieważ jesteśmy świadomi, że tylko taka postawa pozwoli nam dalej się rozwijać. Przed nami intensywny czas, który chcemy wykorzystać „na maksa”! Forza Rekord!

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B1)

Polonia Bytom – Rekord II Bielsko-Biała 0:8 (0:4)

gole: Kuźma - 3, Baron - 2, Bączek, Lorek, Gołąbek - 1

Rekord II: Florek – Lorek, Pieniądz, Dybał (Tarnówka), F. Kliś (Gałka), Gołąbek, Górkiewicz (Makles), Gąsiorek (Syguła), Bączek (Zajas), Kuźma, Baron (Brząkalik)

Pomeczowa opinia trenera: Daniel Gala: - W kilku poprzednich meczach graliśmy dobrze, brakowało jedynie, żeby za jakością szedł wynik. Kilku chłopaków wzmocniło zespół, co miało bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie całej drużyny na boisku. Zdominowaliśmy przeciwnika w każdej fazie gry, a ilością sytuacji bramkowych moglibyśmy obdzielić kilka meczów. „Musieliśmy” i wygraliśmy, ale najbardziej cieszy styl, w jakim odnieśliśmy zwycięstwo.

Śląska Liga Młodziczek U-13

Mitech Żywiec – Rekord Bielsko-Biała 4:1 (0:1)

gol: samobójczy

Rekord: Jania - Krzak, Sopicka, Woźniak, Kamenchuk, Loranc, Rybarska, Blaut, Ogar oraz Bielesz, Byrska, Daniluk, Szufłat

Pomeczowa opinia trenera – Zbigniew Witkowski: - Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie od początku graliśmy aktywnie w ataku. Zdobyliśmy gola i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Druga część spotkania na korzyść Mitechu Żywiec, który wygrał całe spotkanie, umocnił się tym samym w czołówce tabeli i potwierdził, że jest czołową drużyną w Śląskiej Lidze Młodziczek.

III Liga Okręgowa Młodzików (D1)

Rekord II Bielsko-Biała – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka 8:1 (3:1)

gole: Duźniak - 3, Kasprzak, Barcik, Łach, Nowak, Hernik - 1

Rekord II: Szkorupa – Pogwizd, Kozłowski, Hernik, Kasprzak, Duźniak, Ł. Góral, Zioło, Szczerbowski oraz Mokrosz, Barcik, Nowak, Laskoś, Łach, Szymański

Pomeczowa opinia trenera - Daniel Feruga: - Wynik obrazuje wysoką formę, w jakiej jest nasz zespół. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty rozgrywany był na naszych warunkach. Chłopaki potwierdzili, że mistrzostwo ligi zdobyli całkowicie zasłużenie. Gratuluję całej drużynie bardzo dobrej postawy i zwycięstwa.

III Liga Okręgowa Trampkarzy Młodszych (C2)

GKS Tychy – Rekord Bielsko-Biała 6:4 (2:2)

gole: Słonka - 2, Kurzyniec, B. Macura - 1

Rekord: Porębski – Tekieli, H. Gąsiorek, Grabiec, Komędera, Kiełkowski, Łopatka, Grzesik, Nowak, B. Macura, Kurzyniec oraz Hankus, Nowicki, Słonka, Solich, Święch

Relacja i pomeczowa opinia trenera – Michał Trojak: - Początek spotkania mieliśmy niemrawy, a przeciwnik wykorzystał nasze błędy i szybko prowadził 2:0. Z każdą, kolejna minutą graliśmy lepiej i bardziej zdecydowanie. Nasza drużyna została nagrodzona za swoje działania i doprowadziliśmy do wyniku 2:2. Druga polowa zaczęła się podobnie, jak pierwsza... Niemal na starcie straciliśmy gola na 2:3. Mimo straconej bramki staraliśmy budować się akcje, odrobić stratę i udało nam się zdobyć szybko dwa gole. Wyszliśmy na prowadzenie 4:3. Po dobrym okresie gry zostaliśmy jednak zepchnięci do defensywy i trudno było stworzyć kolejne sytuacje. Rywale w kolejnych minutach wykorzystali nasze błędy, zdobyli  trzy gole i zwyciężyli.

Jestem zadowolony z gry całej drużyny, mając na uwadze poprzedni mecz z dzisiejszym przeciwnikiem, który przegraliśmy 1:6. Jednak pozostaje duży niedosyt, że nie udało się wykorzystać większej ilości sytuacji bramkowych. Niestety, w każdym meczu przydarzają się nam duże błędy w defensywie. Przez to drugi raz z rzędu nie możemy cieszyć się, choćby z jednego punktu.

Centralna Liga Juniorek U-17, gr. południowa

Górnik Łęczna – Rekord Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Rekord: Galus - Szulawska, Szendera, I. Witkowska, Żmudka, Niesłańczyk, Sieradzka, Madejczyk, P. Witkowska, Wieczorek, Shevchuk (Siwek)

Pomeczowa opinia trenera: Michał Majnusz: - Dziewczyny pokazały charakter, były konsekwentne i ich postawa do dziewięćdziesiątej minuty jest godna pochwały! Kolejny mecz bez bramkarki, a straciliśmy tylko dwa gole, właśnie dzięki konsekwentnemu realizowaniu taktyki. Mimo porażki uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Gratulacje!