Młodzież

Tak grała młodzież – 3.09.2022

Wyniki, składy, pomeczowe opinie, poniżej skrótowy zapis sobotnich wydarzeń ligowych.

Sobota – 3.09.2022

III Okręgowa Liga Młodzików Młodszych (D2)

APN SMS Tychy – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:3)

gole: Maciejny - 3, Kędziora - 1

Rekord: Dybczak - Białek, Dobija, Gierat, Góral, Imielski, Kopka, Kosmaty, Maciejny, Mosor, Steciuk, Kędziora

Pomeczowa opinia trenera - Rafał Błażyczek: - W pierwszej połowie dobrze realizowaliśmy zasady w obrębie których chcemy funkcjonować jako zespół zarówno w ataku jak i w obronie. Pozwoliło nam to kontrolować mecz. Zdobyliśmy 3 bramki, a mogło być ich jeszcze kilka. Natomiast w drugiej części meczu zaczęliśmy grać bardziej indywidualnie i przetrzymywać piłkę dając czas przeciwnikowi na organizację skutecznego pressingu. Często brakowało wsparcia dla zawodnika z piłką, co generowało sporo strat, dzięki którym to przeciwnik uzyskał kontrolę nad meczem. Gratulacje dla obu drużyn za grę w piłkę na fajnym poziomie.

II Wojewódzka Liga Trampkarzy (C1)

Rekord Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 2:4 (1:1)

gole: Wójciga, Motyka po 1

Rekord: Ślęzak - Beer, Dobija, Gumółka, Kubica, Kwaśny, Lipka, Mardaus, Motyka, Pala, Wójciga oraz Wójcik, Góral, Iskierka, Lis, Mathea, Sordyl, Tobiczyk

Pomeczowa opinia trenera - Krzysztof Biłka: - Mecz na niezłym poziomie, ale... Pierwsza połowa dużo ciekawsza w naszym wykonaniu. Po przerwie w odniesieniu do 40-stu minut rywalizacji sumarycznie za mało czasu spędziliśmy na połowie przeciwnika, a to klucz do zdobywania bramek. Ruch popełnił mniej błędów od nas.

I Wojewódzka Liga Młodzików (D1)

Śląska Akademia Piłkarska – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

gol: Duźniak

Rekord: Rodak - Szczerbowski, Zioło, Zbytniewski, Grabski, Góral, Laskoś, Duźniak, Barcik, Pogwizd, Łach oraz Hernik, Gąsiorek, Szymański, Mokrosz

Pomeczowa opinia trenera - Daniel Feruga: - Mecz dwóch bardzo dobrze zorganizowanych zespołów, prowadzony z dużą kontrolą i przewagą naszego zespołu, czego konsekwencją było wyjście na prowadzenie w meczu. Duża ilość sytuacji, aby zdobyć bramkę na 2:0, niestety brakowało szczęścia. Przeciwnik wyprowadził dwa kontrataki i zamienił je na bramki. Jakościowo mecz bardzo dobry, niestety w piłce nożnej nie zawsze lepsza drużyna wygrywa mecz i dziś się o tym przekonaliśmy.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B1)

GKS Jastrzębie – Rekord II Bielsko-Biała 3:2 (1:0)

gole: Witkowski, Dybał

Rekord: Florek - Baron (Gałka), Dybał, Gąsiorek, Makles, Maroszek, Mikusiak, Sekuła (Żebrak), Syguła, Witkowski, Łuczak (Walaszek)

Pomeczowa opinia trenera - Daniel Gala: - Zagraliśmy przyzwoity mecz. Pomimo niekorzystnego wyniku zostawiliśmy po sobie zdecydowanie lepsze wrażenie. Wykonaliśmy świetną robotę na boisku, ale niestety nie ma to znaczenia. Sposób, w jaki straciliśmy bramki, powoduje ogromny niesmak i zamazuje obraz meczu.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. zachodnia

Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)

gol: Tekieli (6. min.), Kuźma (82. min.)

Rekord: Dominek - Kaźmierczak (65. Zajas), Łach (59. Gołąbek), K. Pawlus, Grabczyński, Tarnówka (53. Kuźma), Tekieli (80. Górkiewicz), Pieniądz, Kraszewski (46. Lorek), Madeja, Oszek (79. Bączek)

Pomeczowa opinia trenera - Szymon Niemczyk: - W poprzednim meczu strzeliliśmy sześć bramek, dziś natomiast dostaliśmy sześć żółtych kartek. Oczywiście nie to dało nam komplet punktów, ale gdyby nie cechy wolicjonalne i dobra realizacja taktyczna w obronie, nie wywieźlibyśmy z Sosnowca nawet jednego punktu. Brawo dla drużyny za zwycięstwo i grę w obronie. Natomiast za grę w ofensywie brawo za... zabójczą skuteczność ;-).

Klasa okręgowa „Tychy – Bielsko-Biała”, gr. 5

LKS Studzienice – Rekord II Bielsko-Biała 2:3 (0:1)

gole: Tomiczek - 3 (10., 55. i 85. min.)

Rekord II: Żerdka – Kawulok, Walaszek, Biela (46. I. Macura), Pater, Kempny (61. Kos), Zątek (84. K. Macura), P. Pawlus (46. Żyrek), Bogunia, Tomiczek, Camara (86. Rucki)

Pomeczowa opinia trenera - Dariusz Rucki: - Byliśmy cieniem samych siebie. Niedokładni, lekkomyślni w graniu, dostosowaliśmy swoją grę do poziomu gospodarzy oraz boiska, które w Studzienicach nie sprzyja graniu w piłkę. Na nasze szczęście mieliśmy dwa jasne punkty, które pociągnęły zespół we właściwym kierunku, mam tu na myśli Krzysia Żerdkę i Piotrka Tomiczka. To dzięki nim w głównej mierze ugraliśmy trzy punkty... Co mnie martwi....