Ostatni z wakacyjnych weekendów niesie z sobą niemały bagaż emocjonujących spotkań…

Sobota – 27.08.2022

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B2)

UKS Akademia 2012 Jaworzno – Rekord Bielsko-Biała 8:5 (4:1)

gole: Walczak, Beer, Mardaus, Motyka, Mathea

Rekord: Ślęzak - Biegun, Budzich, Wójcik, Dobija, Gumółka, Kiełkowski, Lipka, Mathea, Walczak, Wójciga

Pomeczowa opinia trenera — Piotr Kuś: - Po dwóch minutach powinniśmy prowadzić 3:0. W 46. minucie przegrywaliśmy 1:5. 25 minut później wynik zmienił się na 5:5. A w końcu przegraliśmy 5:8. Jaki komentarz wymyślić do takiego meczu piłkarskiego? Niestety przekracza to moje możliwości intelektualne.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. zachodnia

Rekord Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz 6:1 (2:1)

gole: Oszek (13. min.), K. Pawlus (43. min., 65. min.), Tekieli (68. min.), Madeja (78. min.), Kuźma (89. min.)

Rekord: Pałosz — Kaźmierczak, Frohlich (78. Lorek), Gołąbek (61. Madeja), Łach (68. Sadlik), K. Pawlus (72. T. Kliś), Grabczyński, Ptak, Pieniądz, Oszek (65. Kuźma), Brząkalik (38. Tekieli)

Pomeczowa opinia trenera — Szymon Niemczyk: - Najwięcej nauki płynie z porażek. Ta z ubiegłego tygodnia w Lublinie pokazała nam, ile jeszcze musimy pracy wykonać, aby móc z powodzeniem rywalizować na tym poziomie sportowym. Nie byliśmy dziś lepsi niż Zagłębie tydzień temu, ale nie o to mi chodzi... Dążymy do tego, żeby każdy zawodnik był lepszy od siebie samego z poprzedniego meczu. To zagwarantuje progres całej drużyny. Za dzisiaj dziękuję i gratuluję całej drużynie!

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B1)

Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

gol: samobójczy

Pomeczowa opinia trenera — Daniel Gala: - Zespół zawiesił wysoko poprzeczkę liderowi z Chorzowa, który do ostatnich minut drżał o wynik. Rywal przewyższał nas głównie warunkami fizycznymi..., dzięki którym zdobył dwa gole, po rzutach rożnych.

Śląska Liga Młodziczek U-13 (D1)

Rekord Bielsko-Biała – Raków Częstochowa 1:7 (1:4)

gol: Z. Loranc

Rekord: Gallino — Krzak, Sopicka, Woźniak, Z. Loranc, Daniluk, Byrska, Matejko, Ogar, Sosin

Pomeczowa opinia trenera — Zbigniew Witkowski: - Raków wygrał zasłużenie. My strzeliliśmy jedną bramkę i mieliśmy jeszcze kilka dobrych strzałów oraz okazji. Z różnych przyczyn nie wystąpiło w meczu pięć podstawowych zawodniczek. W ogóle do dyspozycji mieliśmy dziesiątkę dziewcząt, w tym dwie z młodszej kategorii wiekowej (orliczki), ale z postawy i zaangażowania zawodniczek jestem bardzo zadowolony.

Piątek – 26.08.2022

III Liga Okręgowa Młodzików (D1)

GLKS Wilkowice – Rekord Bielsko-Biała 3:3 (1:2)

gole: Szczerbowski - 2, Zioło - 1

Rekord: Dybczak — Szymański, Zioło, Rodak, Szczerbowski, Steciuk, Kopka, Barcik, Kosmaty, Maciejny, Mosor

Pomeczowa opinia trenera - Rafał Błażyczek: - Mieliśmy fajne fragmenty w tym meczu, ale niestety były to tylko momenty i nie potrafiliśmy złapać odpowiedniego rytmu na dłużej. Organizacja była ustawiona na zbyt niskim poziomie, co nie pomogło nam w atakowaniu, a to z kolei generowało kolejne sytuacje dla przeciwnika. Zaznaczyć trzeba, że był to pierwszy mecz w tej lidze, gdzie łączymy zawodników z roczników 2010 i 2011, więc z każdym, kolejnym spotkaniem komunikacja i organizacja powinny wyglądać lepiej.