Niedzielna odsłona ligowej rywalizacji młodzieży Rekordu – rezultaty.

II Liga Wojewódzka Młodzików (D2)

TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

gol: Szczerbowski

Rekord: Mokrosz- Zioło, Hernik, Pogwizd, Velychko, Nowak, Zbytniewski, Barcik, Szczerbowski oraz Szkorupa, Łach, Kasprzak

Pomeczowa opinia trenera - Marcin Kasperek: - W meczu wyszliśmy nowym ustawieniem. Celem było zrozumienie tego ustawienia, przez co rotacje w składzie były liczne. Miało to negatywny wpływ na pewne fragmenty meczu, ale są rzeczy dużo ważniejsze niż końcowy rezultat. Przy odrobinie szczęścia w końcówce mogliśmy ten mecz jeszcze wyciągnąć. Tym razem się nie udało. Brawa dla chłopaków za walkę!

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. zachodnia

FASE Szczecin – Rekord Bielsko-Biała 9:2 (2:1)

gole: Ptak (19. min.), Bączek (83. min.)

Rekord: Nowak (67. Pałosz) - Łach, Lorek (67. Kaźmierczak), Górkiewicz (32. Bączek), K. Pawlus, Wiertelorz (53. Gołąbek), Grabczyński, Ptak (53. Kuźma), Tekieli (71. Maroszek), Kraszewski (67. Zajas), Madeja

Pomeczowa opinia trenera – Szymon Niemczyk: - Trudno pozbierać myśli po takim meczu. Na podsumowania, wnioski przyjdzie czas niebawem, natomiast dzisiaj ponieśliśmy klęskę w sferze mentalnej. My graliśmy z nożem na gardle, a zawodnicy FASE z dużym luzem, chcąc się dobrze bawić, grając razem ostatni mecz w klubie na swoim stadionie. To było to, co zrobiło taką różnicę. Czy wynik byłby taki sam gdybyśmy mecz z FASE grali w innym terminie i okolicznościach? Jestem przekonany, że nie. Przed tym meczem FASE w tabeli rundy wiosennej zajmowało dopiero 11 miejsce, a my byliśmy 6-tą defensywą w lidze, więc czy to normalne że daliśmy sobie strzelić dziewięć bramek? To wskazuje dobitnie na to, że zawiodły nas głowy. Tutaj ja muszę uderzyć się w pierś, nie potrafiłem zdjąć z zawodników tej presji, która była wyczuwalna już tydzień temu, w meczu z Chrobrym. Nie potrafiłem też zmienić tego przez dziesięć minut w przerwie meczu, kiedy schodząc do szatni przy wyniku 1:2 w oczach zawodników widziałem jedynie porażkę, brak wiary. Za to przepraszam całą drużynę - w tym aspekcie zawiodłem. A sam mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej - z nieba do piekła można by rzec. Jako pierwsi zdobyliśmy gola, mieliśmy jeszcze dwie „setki” w pierwszej połowie, przeciwnik zdobył dwie bramki i „zabił” w nas wiarę. Pięć minut po przerwie było już 1:4 i tutaj musieliśmy już pójść va banque - dzisiaj nie miało znaczenia czy przegramy 0:1, czy 0:10… Musieliśmy wygrać, więc zagraliśmy bardzo ryzykownie i stąd rozmiary porażki. Być może nie ryzykując przegralibyśmy niżej, ale czy miałoby to jakikolwiek sens...

I Liga Juniorów Starszych (A1)

Rekord Bielsko-Biała – Stadion Śląski Chorzów 3:1 (1:1)

gole: Śliwka, Młocek, Pawlus

Rekord: Adamecki - Grabski, Żyrek (Hubczak), Mojeszczyk, Gibiec (Macura), Matykiewicz, Kawulok, Biela (Pater), Śliwka, Wójcik (P. Pawlus), Młocek (Wieczorek)

Pomeczowa opinia trenera – Bartosz Woźniak: - Mieliśmy dobrą energię w szatni i na meczu, co przyczyniło się do zasłużonego zwycięstwa. Były „małe” problemy po strzelonej przez Szymona Młocka bramce, ale ostatnia sytuacja zamknęła mecz i mogliśmy się cieszyć z trzech punktów.

I Liga Juniorów Młodszych (B1)

Rekord Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 1:4 (0:0)

gol: Oszek

Rekord: Bem - Dybał (Motyka), Frohlich, F. Kliś, Makles (Ohiienko), Oszek, Pieniądz, Sadlik, Syguła (Olczak), Witkowski (Gąsiorek), Wykręt (Florek)

Pomeczowa opinia trenera – Daniel Gala: - Sześćdziesiąt minut gry, wynik 0:0 i mecz pod kontrolą. Jeden błąd wystarczył, aby zmienił się obraz całego spotkania. Przez kolejne trzydzieści minut „działo się” pod obiema bramkami. Finalnie wygrało doświadczenie i ogranie wyżej notowanego rywala.