Dreszcz ligowych emocji, poniżej znajdziecie rezultaty sobotnich i niedzielnych spotkań z udziałem młodzieży Rekordu.

Niedziela – 21.08.2022 r.

Klasa okręgowa „Tychy – Bielsko-Biała”, gr. 5

Rekord II Bielsko-Biała – LKS Łąka 5:2 (5:0)

gole: Tomiczek (12. min.), Camara (22. min., 43. min.), Profic (37. min., 41. min.)

Rekord: Szumera (72. Wywioł) - Kawulok, Walaszek, Madzia, Nocoń, Profic (72. Zątek), Kowalczyk (65. Kempny), Wróblewski, Camara, Tomiczek (65. Pater), Bogunia

Pomeczowa opinia trenera – Dariusz Rucki: - To był dobry mecz w naszym wykonaniu, a pierwsza połowa w szczególności. Przeciwnik zagrał z nami odważną i ofensywną piłkę, świetnie funkcjonowaliśmy „po przechwycie”. Tak zdobyliśmy większość bramek. W drugiej połowie już nie byliśmy tak skuteczni, mimo podobnej liczby sytuacji. Po raz kolejny tracimy bramkę po stałym fragmencie gry, raz jeszcze nie potrafimy utrzymać właściwego tempa i rytmu prowadząc w meczu. To trochę frustruje. Ogólnie rzecz ujmując, to było przednie widowisko z naszej strony, stworzone przez dwa ofensywnie usposobione zespoły.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B2)
Rekord Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 2:2 (2:1)

gole: Beer, Mathea po 1

Rekord: Ślęzak - Beer (Lipka), Gumółka (Dobija), Kubica, Kwaśny, Mardaus, Mathea (Wójciga), Motyka, Pala, Sordyl (Budzich), Walczak (Iskierka)

Pomeczowa opinia trenera - Piotr Kuś: - Wiedziałem na jaką ligę się piszę - przewaga fizyczna po stronie Skry. Wynik remisowy traktujemy bardziej jako stratę dwóch punktów. Myślę, że zasłużyliśmy na choćby minimalne zwycięstwo. Pierwsza bramka, po dobrej akcji i druga po kapitalnie rozegranej kontrze.

Sobota – 20.08.2022

II Wojewódzka Liga Trampkarzy (C1)
BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Rekord Bielsko-Biała 1:6 (1:2)

gole: Wójciga - 3, Sordyl - 2, Mardaus

Rekord: Ślęzak — Beer, Dobija, Gumółka, Iskierka, Lipka, Mardaus, Motyka, Pala, Sordyl, Wójciga oraz Biegun, Budzich, Grzegorz, Góral, Lis, Rychły, Tobiczyk

Pomeczowa opinia trenera - Krzysztof Biłka: - Weszliśmy w nowy sezon dobrze. Od samego początku na bramkę rywala sunął atak za atakiem. Wypracowaliśmy kilkanaście, dogodnych sytuacji bramkowych. Wykorzystaliśmy 50 procent z nich. Mecz powinniśmy "zamknąć" po 10-ciu minutach, po których mogliśmy prowadzić 3:0. Zamiast tego drugi kwadrans rywalizacji rozpoczęliśmy przy wyniku 1:1. Nie oznacza to jednak, że straciliśmy kontrolę nad meczem. Dobrze funkcjonowaliśmy w ataku pozycyjnym i szybkim, dobrze reagowaliśmy na straty, dążąc, często skutecznie, do szybkiego odbioru. Brawa za dzisiaj! Potraktujmy dobry mecz jako bodziec do dalszej pracy! Poprzeczkę zawiesiliśmy sobie dzisiaj wysoko!

I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych (A1)
Rekord Bielsko-Biała – GKS Tychy 2:1 (1:1)

gole: Biela, Macura

Rekord: Mijas (Adamecki) — I. Macura, Karpeta, Żyrek, Gibiec, Biela, P. Pawlus (Wieczorek), Kos (Malinowski), Drewaniak (Śliwka), Mojeszczyk (Hubczak), Młocek (Macura)

Pomeczowa opinia trenera - Bartosz Woźniak: - Bardzo dobry mecz pod względem intensywności i organizacji gry. Pierwsza połowa była niemal doskonała w naszym wykonaniu, brakowało tylko odpowiedniej finalizacji. Druga połowa słabsza, ale to my wyprowadziliśmy akcję meczową i zdobyliśmy cenne trzy punkty.

Centralna Liga Juniorek U-17, gr. południowa
Rekord Bielsko-Biała – Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)

gol: Żmudka

Rekord: Dołowicz – I. Witkowska, Piekarska, Żmudka (Pieczka), Fal, Wieczorek, Madejczyk, Galus, Niesłańczyk, Szulawska, Bednarek (Siwek)

Pomeczowa opinia trenera — Michał Majnusz: - Inaugurację Centralnej Ligi Juniorek możemy zaliczyć do udanych! Gratulacje dla dziewczyn za postawę w meczu. Pierwsza połowa wyglądała tak, jak chciałbym widzieć ten zespół w każdym spotkaniu. Druga część była nerwowa, zbyt nerwowa… Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do tego, że nie „zabiliśmy” meczu wcześniej. Koniec końców, trzy punkty w fajnym stylu. "Graty"! Mam nadzieję, że kontuzja Ali nie okaże się poważna, zdrowia!

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (B1)
Rekord Bielsko-Biała – GKS Gieksa Katowice 3:6 (1:3)

gole: Sadlik - 2, Górkiewicz - 1

Rekord: Baron (Łuczak) – Dybał (Bigos), Górkiewicz, Gąsiorek (Walaszek), F. Kliś (Syguła), Kraszewski, Makles (Kuś), Sadlik, Sekuła, Tarnówka (Witkowski), Zajas

Pomeczowa opinia trenera - Daniel Gala: - Dobry mecz w naszym wykonaniu, pomimo iż wynik wskazuje inaczej. Obie połowy miały podobny przebieg. Dobra pierwsza faza, w której strzelamy bramkę, tworzymy sytuacje, ale niestety to przeciwnik zdobywa kolejne bramki. Nie strzeliliśmy rzutu karnego, a przeciwnik kończył mecz w 9-ciu. Przy wyrównanym meczu, do zdobycia choćby punktu zabrakło piłkarskiego szczęścia w kluczowych momentach meczu.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. zachodnia
Zagłębie Lubin – Rekord Bielsko-Biała 6:0 (3:0)

Rekord: Dominek — T. Kliś (45. Lorek), Łach, Kuźma (65. Brząkalik), K. Pawlus (80. Kaźmierczak), Grabczyński, Ptak, Tekieli, Pieniądz (75. Frohlich), Madeja (45. Gołąbek), Oszek (45. Bączek)

Pomeczowa opinia trenera – Szymon Niemczyk: - Za wszystko, prędzej czy później, przychodzi zapłacić pewną cenę. Niefortunny termin obozu w Łomży i w konsekwencji przełożony pierwszy mecz ligowy sprawiły, że Lubin miał od nas więcej o dwa dni na regenerację przed spotkaniem. Brak świeżości i różnica szybkości w działaniach boiskowych, między naszymi drużynami, była bardzo widoczna. Nie twierdzę, że gdyby nie powyższe, to wygralibyśmy, bo jesteśmy świadomi, że mierzyliśmy się z jedną z najlepszych akademii w Polsce, ale być może porażka byłaby mniej dotkliwa. Sam fakt, że Zagłębie może sobie pozwolić na wprowadzanie rezerwowych reprezentantów kraju, mówi wiele. Mimo to jest kilka pozytywów po meczu. Do dwudziestej minuty stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, niż w całym poprzednim meczu z Wartą Poznań. Potrafiliśmy też częściej utrzymać się przy piłce. Ogrom pracy przed nami, ale „co nas nie zabije...”.