Stilon Gorzów Wielkopolski – Rekord Bielsko-Biała 3:0 (2:0)

Niepomyślny dla „rekordzistów” finał sezonu.

Osłabieni personalnie biało-zieloni (braki kilku kontuzjowanych graczy) kiepsko weszli w spotkanie zamykające rozgrywki 2022/23. Na dobrą sprawę mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a bielszczanie tuż przed upływem 3. minuty wznawiali grę ze środka boiska. Po wrzutce z lewej strony pasywna, bielska defensywa pozwoliła oddać celny strzał głową Michałowi Milewskiemu. W dość podobnych okolicznościach gorzowianie podwyższyli prowadzenie. Tym razem przy dośrodkowaniu w prawej strony nikt nie przeszkodził Emilowi Drozdowiczowi precyzyjnie przymierzyć z pola bramkowego. Dopiero wówczas biało-zieloni nieco przyśpieszyli tempo w ofensywie. Dwukrotnie (28. i 32. min.) próbował strzelać w kierunku bramki Stilonu Michał Biskup. W 37. minucie Kacper Kasprzak uderzając z pola karnego oddał pierwsze uderzenie w światło bramki gospodarzy. Ci w rewanżu odpowiedzieli w 40. minucie okazją Olafa Nowaka, który z bliska trafił wprost w Jakuba Szumerę.

Mocno przesadzonym byłoby określenie, że gra bielszczan po przerwie uległa diametralnej poprawie, ale przynajmniej zapaliło się światełko nadziei na lepszy wynik. Cóż z tego, skoro najzwyczajniej zabrakło odrobiny szczęścia i paru centymetrów precyzji. Po strzale Daniela Świderskiego z „zerowego” kąta piłka odbiła się w 60. minucie od słupka. Osiem minut później, w zamieszaniu w „szesnastce” Stilonu, udało się oddać strzał M. Biskupowi, tyle że i tym przypadku futbolówka zatrzymała się na „aluminium”. W 72. minucie arbiter nie dopatrzył się przewinienia na Mateuszu Madzi w polu karnym gorzowian. Rozjemca nie był równie pobłażliwy przy faulu Tomasza Walaszka na napastniku miejscowych. Rzut karny pewnym uderzeniem wykorzystał Łukasz Kopeć.

Z sześciu dotychczasowych potyczek Rekordu ze Stilonem to jest pierwsza, wygrana gorzowian. Dla bielszczan porażka jest o tyle kosztowna, iż na finiszu rozgrywek utracili drugą pozycję w tabeli na rzecz rezerw Rakowa. Częstochowianie okazali się lepsi korzystniejszym bilansem bramkowym. Biało-zielonym po raz czwarty w mijającej dekadzie występów w III lidze przypadło w udziale najniższe miejsce na umownym podium.

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski – Rekord Bielsko-Biała 3:0 (2:0)

1:0 Milewski (3. min., głową)

2:0 Drozdowicz (25. min.)

3:0 Kopeć (85. min., z rzutu karnego)

Rekord: Szumera – Walaszek, Pańkowski, Krysik, Nocoń (88. Śliwka), Twarkowski (55. Świderski), Waluś, Kasprzak, Tomiczek, Kowalczyk (71. Madzia), Biskup