Resovia – Rekord Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie start rundy rewanżowej – przyznał po spotkaniu w stolicy Podkarpacia Mateusz Żebrowski, szkoleniowiec „rekordzistek”.

Bielszczankom w równym stopniu dobrą grę utrudniały zdeterminowane rzeszowianki, co własna niemoc w organizacji gry.

Ot, pierwsza z bramkowych sytuacji Resovii, kiedy po rzucie wolnym żadnej z biało-zielonych – było ich kilka – nie udało się wybić futbolówki z własnej „szesnastki”. Finalnie piłkę z dwóch, trzech metrów wepchnęła do bielskiej bramki Katarzyna Czyż. Jeszcze w pierwszej odsłonie gospodynie mogły pokusić się o podwyższenie prowadzenia, po kontrze Karolina Bednarz trafiła w słupek. Miały także swoje, choć niespecjalnie klarowne okazje bielszczanki. Dobrze ustawiona w polu karnym rywalek Maria Suwada uderzyła wprost w bramkarkę. Nieco później, wskutek nieporozumienia M. Suwady z Julią Gutowską, przyjezdne zaprzepaściły nieźle zapowiadający się kontratak.

Zmiany dokonane w przerwie nie wpłynęły w zasadniczy i pozytywny sposób na grę naszego zespołu, niemniej udało się wypracować wyśmienitą okazję do wyrównania. W 66. minucie faulowana w polu karnym Resovii była Wiktoria Nowak, która sama podjęła się roli egzekutorki. Lepszą okazała się jednak bramkarka gospodyń.

Nie mając nic do stracenia bielszczanki postawiły w ostatnim kwadransie wszystko na jedną kartę. Nie opłaciło się… Dwa szybkie ataki miejscowych, oba wykończone przez K. Bednarz sprawiły, iż trzy punkty zostały w Rzeszowie.

Pomeczowa opinia trenera – Mateusz Żebrowski: - Przegraliśmy, ale nadal wszystko jest w naszych rękach. Mieliśmy pewien handicap, jakiś margines błędu, który teraz się skurczył. Musimy się szybko pozbierać i dobrze przygotować do meczu z SWD.

Za tydzień, w niedzielny wieczór (godz. 19:00) futbolistki Rekordu podejmą przy Startowej 13 wspomniane wodzisławskie SWD.