Rekord II Bielsko-Biała – Gwiazda II Ruda Śląska 5:3 (1:0)

Bielszczanie podejmowali niepokonanego (dotąd) lidera III ligi.

Wiele o dramaturgii spotkania mówią minuty, w których padały newralgiczne dla losów meczu gole. Po dość „zamkniętej”, pierwszej połowie bramka Miłosza Krzempka (na zdjęciu) padała, gdy zegar wskazywał 19:51 sekund.

Rudzianie występujący w mieszanym, młodzieżowo-seniorskim składzie mieli jeszcze nadzieję na korzystny wynik, po trafieniu na 3:4 z ich perspektywy, z 39:41 sekundy. Tymczasem Patryk Pawlus zamknął rezultat na jedną sekundę przed wybrzmieniem syreny…

Mecz z rezerwami Gwiazdy był jednym z ostatnich testów dla „rekordzistów” przed zbliżającymi się finałami Młodzieżowych MP 19-latków. W kolejnym tygodniu biało-zieloni zmierzą się w sparingu z I-ligowym GKS-em Tychy, a 18 lutego br. rozegrają ligowe spotkanie z rybniczanami.

Pomeczowa opinia trenera – Andrea Bucciol: - Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz. Trochę szkoda głupich błędów w obronie, niepotrzebnych strat. Bardzo dobrze pokazaliśmy się w pierwszej połowie, w której nie było żadnego ryzyka w grze. W drugiej, daliśmy się parę razy skontrować, czego mogliśmy uniknąć. Ale ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Czeka nas jeszcze wartościowy sparing z Tychami, który powinien przynieść informację o faktycznym stanie naszego przygotowania do mistrzostw.