Rekord II Bielsko-Biała – Góral Istebna 7:2 (4:1)

Drugi sparing zespołu rezerw, druga konfrontacja z ekipą żywiecko-skoczowskiej klasy okręgowej.

W pierwszym z zimowych test-meczów liderujące w bielsko-tyskiej „okręgówce” rezerwy Rekordu ograły WSS Wisła 5:0, w środowy wieczór były równie bezlitosne wobec ekipy z Istebnej.
Z ciekawostek natury personalnej odnotujmy, iż gospodarzy prowadził z ławki trenerskiej Dariusz Rucki, przyjezdnych… Dariusz Rucki II. Panowie trenerzy nie są skoligaceni rodzinnie, ale w dość odległej przeszłości zdarzyło się, że wspólnie występowali w barwach bialskiej Stali.
W składzie biało-zielonych wystąpił Mateusz Gaudyn, który przed nieco ponad rokiem zawiesił piłkarską karierę. – I mimo tak długiego rozbratu z piłką na boisku prezentował się dokładnie tak dobrze, jak w swoim ostatnim treningu z trzecioligowcami – skomentował występ 29-latka trener bielszczan. Dodajmy, iż M. Gaudyn ma za sobą 182 występy ligowe dla zespołu z Cygańskiego Lasu. Czyżby reaktywacja?!

A sam mecz przebiegał, podobnie jak starcie z wiślanami, pod dyktando bielszczan, którzy od startu narzucili wysokie tempo. Za intensywnością i dobrą jakością poszedł wynik. Michał Śliwka potrzebował ledwie tuzina minut, aby dwukrotnie pokonać bramkarza gości. Przedniej urody było drugie trafienie „rekordzisty”, po szybkim ataku oraz uderzeniu, przy który piłka odbiła się od poprzeczki i słupka.

Po zmianie ustawienia i spowolnieniu tempa, jeszcze w pierwszej części spotkania do głosu doszli piłkarze Górala. Parę minut po przerwie przyjezdni zredukowali straty do dwóch goli, ale całkowicie przemeblowany skład Rekordu II z nawiązką „nadrobił na dystansie”.

W niedzielne popołudnie bielszczanie zmierzą się w trzeciej grze kontrolnej z Sołą Rajcza.

1:0 Śliwka (8. min.)

2:0 Śliwka (12. min.)

3:0 Gaudyn (23. min.)

4:0 Młocek (29. min.)

4:1 B. Rucki (35. min.)

4:2 ... (51. min.)

5:2 Hubczak (68. min.)

6:2 Grabski (76. min., głową)

7:2 K. Macura (84. min.)

Rekord II: Adamecki (Hyrin) – Pater, Olszewski, Biela, Mojeszczyk, Profic, Gibiec, Żyrek, Śliwka, Gaudyn, Młocek oraz Styrula, Grabski, Karpeta, P. Pawlus, Zątek, Kos, Wójcik, Drewniak, Hubczak, K. Macura