Piłka nożna

Rekord II Bielsko-Biała – Czarni Jaworze 8:0 (4:0)

Impet lidera bielsko-tyskiej klasy okręgowej nie słabnie.

„Wiosna 2023” nie jest najlepszym okresem dla jaworzan, którzy mają w w tej fazie rozgrywek wyraźne kłopoty z punktowaniem. Przeciwnie „rekordziści”, nawet jeśli przytrafi im się tzw. słabszy dzień, konsekwentnie prą do przodu. W starciu z Czarnymi biało-zieloni zademonstrowali piekielną siłę i moc w ofensywie. O obronie niewiele, gdyż nie zostali zmuszeni do mocniejszej pracy w działaniach defensywnych.

Rozmontowanie skomasowanej, nisko ustawionej obrony gości zajęło „rekordzistom” 25 minut. Seweryn Caputa (na zdjęciu) dobijając piłkę po uderzeniu Arkadiusza Krysika otworzył worek z golami. Nikt wówczas nie przypuszczał, że padnie ich aż osiem, a autor premierowego trafienia skompletuje klasycznego hat-trick’a! Tuż przed zejściem do szatni wyjątkowej urody uderzenie w górnym róg bramki popisał się Mateusz Gaudyn, co de facto „zamknęło” rywalizację na długie minuty.

Mając czterobramkowy zapas nad rywalami biało-zieloni zwolnili tempo gry, jakby chcąc oszczędzić jaworzan. Wystarczyło jednak przyspieszenie w operowaniu piłką, a Czarni sami zaczęli popełniać błędy, skutkujące rzutami karnymi, po faulach na Piotrze TomiczkuSidy’m Camarze. Dwie ostatnie bramki w meczu padły po szybkich atakach Tomasza WalaszkaSzymona Hubczaka.

Pomeczowa opinia trenera – Dariusz Rucki: - Jestem zadowolony z okazałego zwycięstwa. Bardzo cieszy, że bramki zdobywaliśmy na rozmaite sposoby. Strzelaliśmy po stałych fragmentach, szybkich atakach i kontrach, po ataku pozycyjnym. Czy 8:0, czy 1:0, za każde zwycięstwo otrzymuje się trzy punkty. Przykładamy lód do głów, pracujemy dalej i z niecierpliwością czekamy na spotkanie w Wilkowicach. A za mecz z Czarnymi – tylko pochwały pod adresem chłopaków.

1:0 Caputa (25. min.)

2:0 Caputa (28. min.)

3:0 Caputa (32. min.)

4:0 Gaudyn (42. min.)

5:0 Profic (71. min., z rzutu karnego)

6:0 Tomiczek (81. min., z rzutu karnego)

7:0 Camara (89. min.)

8:0 Hubczak (90. min.)

Rekord II: Żerdka – Krysik, I. Macura, Walaszek, Bogunia (70. Hubczak), Kempny, Profic, Szczurek (78. Pechciński), Gaudyn (60. Camara), Tomiczek, Caputa