Rekord Bielsko-Biała – Respekt Myślenice 3:0 (1:0) + foto

Wygrana „rekordzistek” na otwarcie sezonu Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Tak przebieg spotkania na inaugurację rozgrywek 2022/23 relacjonuje szkoleniowiec Rekordu – Samuel Jania: - Spodziewaliśmy się obrony niskiej rywala i gry w tzw. strefie, z czym przez pierwsze dziesięć minut sobie nie radziliśmy grając jedynie na posiadanie piłki. W momencie, kiedy zbliżyliśmy się do swojego optymalnego poziomu mobilności i zaczęliśmy operować piłką bardziej do przodu, to rywalki miały bardzo duże problemy. Tego efektem był gol Ani Chóras z 12. metra i mimo, że na drodze stały trzy zawodniczki i bramkarka popularna „Chóri” znalazła świetnie miejsce do tego, aby zmieścić piłkę w bramce. Od tego momentu grało się nam łatwiej, a rywal stwarzał okazje tylko po stałych fragmentach gry.

Druga połowa to już dużo lepsze zawody w naszym wykonaniu. Kolejna bramka padł po rzucie rożnym dla gości, wpierw skuteczny chwyt Natalii Majewskiej i asysta drugiego stopnia pary: Julia Gutowska-Klaudia Kubaszek, gdzie ta młodsza asystuje dając przyczyniła się do podwyższenia prowadzenia. Od tego momentu mieliśmy już pełna kontrolę nad meczem. Graliśmy pewniej w ataku i ustaliliśmy wynik na 3:0, po świetnym, futsalowym strzale Martyny Cygan.

Pomeczowa opinia trenera: - Na pewno trzeba docenić to fajne otwarcie na początek sezonu! Mecz bez straty gola w hali, to zawsze duża satysfakcja, choć pewnie przy okazji w czwartkowej analizy „parę” błędów znajdziemy (śmiech). Cieszy fakt, że dziewczyny bardzo mocno chcą! Potrzebujemy jeszcze kilkunastu treningów, żeby obyć się z halą. Ale za dziś należą się duże brawa dla wszystkich 14-stu dziewczyn które przebywały ze sobą na parkiecie i wspólnie ze sztabem zapracowały na to zwycięstwo!