Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 3:2 (2:1)

Oba zespoły od lat rywalizują w trzeciej lidze, parokrotnie mierzyły się również w rozgrywkach pucharowych, w sparingu spotykają się… po raz pierwszy.

I być może dlatego, że potyczce nie towarzyszyło większe napięcie, miało stricte szkoleniowy charakter, oba zespoły od startu postawiły na otwarty futbol. Przez pierwsze pół godziny większe zyski takie nastawienie przynosiło gospodarzom. Zabrzanie nie radzili sobie z wysokim pressingiem bielszczan, którzy szybko i po swojej myśli ułożyli sobie spotkanie.

Pierwsze trafienie było wynikiem dobrej współpracy Michała BiskupaDanielem Świderskim oraz czujności Filipa Walusia i instynktu Kacpra Kasprzaka. Celny strzał „z wapna” Tomasz Nowaka poprzedził faul obrońcy rezerw Górnika.

Dopiero po upływie 30-35 minut częściej do głosu zaczęli dochodzić zabrzanie, którzy wypracowali sobie parę świetnych okazji bramkowych, z których wykorzystali raptem jedną. Po świetnym podaniu Marcina Wodeckiego, Mateuszowi Kuligowi pozostało dopełnić formalności.

Dość podobnie do końcowych sekwencji pierwszej połowy wyglądały długie fragmenty drugiej części sparingu. Zabrzanie byli aktywniejsi, dokładniejsi, ale tylko do najważniejszego momentu – oddania strzału. Zanim jednak goście zaprzepaścili cały szereg okazji, zostali skarceni efektownym lobem M. Biskupa.

Strzelecką niemoc zabrzan przerwał Jan Ciućka, wdzierając się w pole karne Rekordu i precyzyjnie uderzając w długi róg bramki. Do dalszych strat defensywa dowodzona przez Mateusza Pańkowskiego nie dopuściła.

Po weekendzie „rekordziści” rozpoczną tygodniowe zgrupowanie na własnych obiektach. W tym czasie biało-zieloni rozegrają dwie gry kontrolne z lokalnymi czwartoligowcami – czechowickim MRKS-em i Drzewiarzem Jasienica.

1:0 Kasprzak (9. min.)

2:0 Nowak (11. min., z rzutu karnego)

2:1 Kulig (39. min.)

3:1 Biskup (52. min.)

3:2 Ciućka (77. min.)

Rekord: Żerdka (Kotełba) – Bojdys, Pańkowski, Kareta, Żołna, Nowak, Twarkowski, Waluś, Kasprzak, Biskup, Świderski oraz Walaszek, Kawulok, Szczurek, Kowalczyk, Bogunia, Caputa, Kempny, testowany zawodnik, Tomiczek