Futsal

Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Leszno 6:1 (3:0)

„Rekordziści” w ścisłym finale MP, w grze o złoto.

Dodajmy w pełni zasłużenie i bezdyskusyjnie, bowiem ograli leszczynian dwukrotnie, 4:0 na parkiecie hali w Poniecu oraz jeszcze pewniej – 6:1 – przed własną publicznością.

Wpierw o kilku zaskoczeniach z pierwszej połowy spotkania. Takim z pewnością był manewr Jesusa Lopeza Garcii, który chyba po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu od startu wysyłał w bój trzy kwartety bielszczan. Szkoleniowiec Rekordu wiedząc, iż ekipa GI Malepszy Arth Soft kończyła środowy półfinał „jadąc na oparach”, postanowił zamęczyć rywali wysokim tempem gry. Poskutkowało.

I drugie zaskoczenie w wydaniu gospodarzy. Niby wszyscy o tym wiedzą, jednak mało kto wie, umie temu zapobiec. Już od lat powszechnie wiadomo, ze silna stroną biało-zielonych jest egzekucja tzw. stałych fragmentów. Dwukrotnie dogrywał z boku Paweł Budniak (na zdjęciu), dwakroć piłkę lokował w bramce Sebastian Leszczak. Przy golu na 2:0 Michała Marka świetnym podaniem obsłużył Matheus. W każdym razie na przerwę goście schodzili do szatni z markotnymi minami.

Z dynamicznej, aczkolwiek długimi fragmentami chaotycznej, drugiej części, wynotujmy najistotniejsze fakty. Wyjątkowej urody gola dla przyjezdnych, jak się okazało honorowego, zdobył uderzeniem „w okienko” Jakub Kąkol. Równie urodziwa była bramka autorstwa Mikołaja Zastawnika, zdobyta przy wsparciu fińskich kolegów – Sergeia KorsunovaJaniego Korpeli.

Ostatni gol w meczu może nie był szczególnie efektowny, strzelony po przechwycie, gdy leszczynianie podjęli kolejną próbę gry z „lotnym” bramkarzem, jednak niesłychanej rangi. Popularny  „Magic” zaliczył trafienie „numer 200” (!) w historii swoich występów na parkietach rodzimej ekstraklasy. Gratulacje!!!

Gra o złoto rozpocznie się już w najbliższą środę, o godz. 18:00 w hali przy Startowej 13. Rywala biało-zielonych wyłoni trzeci, niedzielny mecz Constractu z Piastem.