Rekord Bielsko-Biała – Bielawianka 6:0 (1:0)

Na rezultacie zaważyły końcówka pierwszej odsłony i kwadrans otwarcie drugiej części meczu.

Długo, dla niektórych nawet stanowczo zbyt długo, trwało forsowanie przez bielszczanki muru obronnego zespołu gości. Ekipa z Dolnego Śląska przyjęła defensywną taktykę, ustawiając się w dziewięć, czasami dziesięć zawodniczek za tzw. linią piłki. Podopieczne Mateusza Żebrowskiego nie radziły sobie z tak usposobioną Bielawianka, dobierając niewłaściwe środki w ofensywie.

Obraz meczu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmienił się po golu „rekordzistek”. Po kornerze celnie i z bliska główkowała Klaudia Kubaszek. Już w doliczony czasie gry pierwszej połowy Katarzyna Moskała (na zdjęciu) uderzyła z rzutu wolnego w słupek.

Gol „do szatni” wyraźnie natchnął bielszczanki już na wstępie drugiej części spotkania. Grę drugiej linii biało-zielonych wyraźnie rozruszała Julia Szostak. Jeszcze w 48. minucie, po strzale K. Moskały w sukurs Marii Valchuk przyszła poprzeczka, ale już chwilę później bramkarka Bielawianki skapitulowała. Po wstrzeleniu futbolówki na przedpole bramkowe nieszczęśliwie dla gości interweniowała Katarzyna Kubik, lokując piłkę „w sieci”. Przed upływem pierwszego kwadransa składną, efektowną akcję gospodyń trafieniem domknęła K. Moskała.

Równie widowiskowa była końcowa sekwencja spotkania w wydaniu „rekordzistek”. Wpierw Anna Chóras dobitką po uderzeniu Karoliny Czyż podwyższyła prowadzenie zespołu z Cygańskiego Lasu. Po indywidualnej akcji i znakomitym strzale w okolice okienka bramki rezultat gola na 5:0 zdobyła Maja Szafran, a rezultat meczu  ustaliła K. Kubaszek w identyczny sposób, w jaki dokonała jego otwarcia.