Pucharowy szlagier

Jeśli w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski mierzą się – obrońca trofeum z aktualnym mistrzem kraju, wówczas powyższy tytuł jest w pełni uzasadniony.

Bacznie śledzący rozgrywki FOGO Futsal Ekstraklasy doskonale znają aktualną sytuację Rekordu i Piasta. Bielszczanie przewodzą w tabeli, mając osiem punktów przewagi nad obrońcami tytułu. Obie ekipy rozdziela w aktualnej klasyfikacji Constract Lubawa, tracący do biało-zielonych cztery „oczka”. Do ostatecznych rozstrzygnięć w zasadniczej fazie ligowych rozgrywek 2022/23 jeszcze dość daleko, a konkretniej siedem kolejek.

Wątek ekstraklasowy zamknijmy najświeższymi informacjami, wynikami ostatnich spotkań z udziałem futsalowców z Bielska-Białej i Gliwic. „Rekordziści” nie bez trudu zdołali odwrócić losy, a przede wszystkim rezultat meczu z warszawską Legią. Od 33. minuty, od stanu 0:2, zawodnicy Jesusa Lopeza Garcii zademonstrowali widowiskową i emocjonującą „remontadę”, po której zwyciężyli 3:2.

Z kolei podopieczni Orlando Duarte w praktyce zamknęli wyjazdową rywalizację z BFS ABJ w drugiej części pierwszej odsłony meczu w Bochni. Trzy trafienia przed przerwą wystarczyły, aby ostudzić zapał małopolskiego beniaminka i sięgnąć ostatecznie po wygraną 5:1.

W drodze do ćwierćfinału tegorocznej rozgrywki czterokrotni zdobywcy Pucharu Polski ograli kolejno: Tęczę Krosno Odrzańskie 11:0, AZS UMCS Lublin 7:0 i opolskiego Dremana 6:1.

Gliwicki Piast rozgromił w potyczce 1/32 finału 16:0 Bongo Niemodlin, by na kolejnych etapach pokonać 7:1 Wisłę Opatowiec i BSF ABJ Bochnia 5:0.

Historia wzajemnych, pucharowych konfrontacji Rekordu i Piast jest bardzo krótka i sprowadza się do finałowego dwumeczu z 2019 roku. Po wygranej bielszczan 7:2 w Gliwicach, w rewanżu przy Startowej padł remis 4:4.

Los sprawił, iż obie uznane marki spotkają się w czwartkowy wieczór już na poziomie ćwierćfinału.

1/4 finału Pucharu Polski w futsalu – 15-16.03.2023

(środa, 19:00) Futsal Świecie – Jagiellonia Białystok

(środa, 19:00) Eurobus Przemyśl – Constract Lubawa

(środa, 19:00) GKS Futsal Tychy – Red Dragons Pniewy

(czwartek, 18:30) Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice transmisja na kanale youtube Łączy Nas Piłka

28.09.2024 / sobota / godz. 17:00