Piłka nożna

Odra Wodzisław Śląski – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)

Trzy punkty „wyciągnięte” z Odry…

Wielu spośród sympatyków Rekordu mogło pomyśleć na wstępie spotkania – oho, zaczęło się, jak w Pradze... Już na starcie meczu wicelidera z przedostatnim zespołem w tabeli goście popełnili kardynalny błąd w obronie, wykorzystany przez Bartłomieja Barańskiego. Niespełna 17-latek kompletnie wywiódł w pole bielską defensywę i zmusił Vołodymyra Kotełbę do kapitulacji. Była to pierwsza, niestety nie ostatnia, poważna „awaria” w grze obronnej Rekordu, w tej fazie meczu. Szczęśliwie, jedyna okupiona stratą gola.

Mimo niemrawych, niezdecydowanych i niedokładnych prób w ataku, dość rychło biało-zieloni doprowadzili do remisu. Świetnie podanie w pole karne Tomasza Nowaka na gola zamienił rozgrywający udane zawody Bartłomiej Twarkowski (na zdjęciu). W 24. minucie bielszczanie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Po strzale Kamila Żołny udanie interweniował w bramce Kacper Szewczyk. Ale jeszcze bliżej zdobycia gola byli w 37. minucie wodzisławianie. Łańcuszek błędów w bielskiej obronie skończył się trafieniem w słupek. Odpowiedzią gości był niezłej jakości strzał Michała Biskupa z 42. minuty.

W przerwie nie doszło do zmian w wyjściowym składzie biało-zielonych, za to gra zaproponowana w drugiej połowie przez bielszczan była znaczącą lepsza, ciekawsza. Sześć minut po wznowieniu spotkania groźnie główkował M. Biskup. W 63. minucie po faulu na Filipie Walusiu podyktowanego rzutu karnego – rzadkość – nie wykorzystał T. Nowak (obrona k. Szewczyka). Ale już 240 sekund później mieli „rekordziści” powody do radości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego T. Nowaka głową do bramki Odry przymierzył Mateusz Madzia. W 77. minucie golkiper Odry wygrał pojedynek z F. Walusiem. Owszem, trafili w 80. minucie do bramki piłkarze Odry, ale jeden z graczy gospodarzy znalazł się na spalonym.

Bywało w przeszłości, że bielszczanie tracili punkty w meczach określanych „poślizgnięciem na skórce banana”. Tym razem biało-zielonymi zachwiało, ale utrzymali równowagę.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższy piątek (g. 16:00) podopieczni Dariusza Mrózka podejmą przy Startowej 13 Polonię Nysa.