Nowa historia

Z Lubina „rekordziści” wrócili ukontentowani przede wszystkim trzypunktową zdobyczą. Styl i poziom gry biało-zielonych zachwytów może nie wzbudziły, ale na inaugurację sezonu liczył się głównie dobry start. Nieźle „z bloków” wyszli także najbliżsi rywale zespołu Dariusza Mrózka. Piłkarze żmigrodzkiego Piast wywieźli z Wodzisławia Śląskiego jeden punkt. Emocjonująca potyczka zakończyła się remisem 1:1, choć przy splocie korzystnych wydarzeń, np. wykorzystaniu drugiego w meczu rzutu karnego, goście mogli wyjechać z Bogumińskiej z kompletem „oczek”. Miejscowa Odra to wprawdzie beniaminek rozgrywek III-ligowych, ale umówmy się – jej siła jest w południowym regionie kraju powszechnie znana. Może i zabrzmi to banalnie, ale w najbliższą sobotę, w Żmigrodzie, trzeba nastawić się na walkę…

Jeśli prześledzić historię dotychczasowych meczów Rekordu z Piastem, w pięciu przypadkach kończonych wygraną naszego zespołu, większa część z nich – ich rezultat – ustalany był w końcówkach spotkań. Już w pierwszym, z 12 listopada 2016 roku, gola na 1:1 Łukasz Szędzielarz zdobył niemal równo z ostatnim gwizdkiem sędziego. 25 sierpnia 2018 roku, w Cygańskim Lesie, do wyrównania 1:1 doprowadził w 85. minucie Mikołaj Juchacz. Rok później, 30 marca na boisku w Żmigrodzie, jedynego gola zdobył Mateusz Gleń, co zdarzyło się już w tzw. doliczonym czasie gry. Następny sezon, 2019/20, w Bielsku-Białej 1:0 wygrywa Rekord, po trafieniu Bartosza Guzdka z 89. minuty.

Gdy wniknąć w historyczno-statystyczne zapisy, to tylko o dwóch meczach wspomnielibyśmy, że nie miały większej dramaturgii. Z 31 maja 2018 roku, gdy przy Startowej Piast rozgromił gospodarzy 3:0, a do zdobycia trzech goli wystarczyło żmigrodzianom… 13 minut. No i ostatnie starcie z 22 maja br., w którym bynajmniej nie błyszczący skutecznością bielszczanie ustalili wynik meczu 2:0 jeszcze przed przerwą, by w drugiej części w miarę spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

Ale jak to mówią (piszą), nowy mecz – nowa historia…

III liga, gr. 3 – 2. kolejka (13-14.08.2021 r.)

***

W bielsko-tyskiej „okręgówce” inauguracyjna kolejka. Wraz z weekendową premierą wracamy do starej, dobrej i klasycznej formuły rozgrywek z udziałem 16-stu drużyn, z dwoma rundami gier – jesienną i rewanżową, wiosenną. Na „dzień dobry” młodych bielszczan czeka trudno, wyjazdowa konfrontacja ze zdegradowaną z IV ligi pszczyńską Iskrą. Wyraźnie odmieniony i odmłodzony skład „rekordzistów”, z nowym szkoleniowcem – Dariuszem Ruckim, ma za sobą pierwsze tygodnie treningowej pracy. Za biało-zielonymi zgrupowanie w Radomsku, kilka gier kontrolnych oraz dwie potyczki pucharowe, obie wygrane – 4:0 z Groniem Bujaków oraz 3:0 pisarzowickim Pionierem. Wyniki spotkania pierwszej kolejki, jak i całej rundy, wyczekujemy z ciekawością i ostrożnym optymizmem.

Klasa Okręgowa „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (sob., 17:00) Iskra Pszczyna – Rekord II Bielsko-Biała