LKS Wisła Wielka – Rekord II BB 1:4

Sobotnie zwycięstwo z liderem z Wilkowic nie miałoby większej wartości, gdyby bielszczanie mieli pogubić punkty z niżej notowanymi rywalami.

Nie bez kłopotów „rekordziści” wywieźli trzy punkty z Wisły Wielkiej. Pierwszy cios w meczu zadali jednak gospodarze, zespół ze środka tabeli bielsko-tyskiej okręgówki. Wymuszona kwestiami zdrowotnymi zmiana w ekipie gości, korner dla LKS-u, braki w komunikacji i asekuracji, takie były okoliczności utraconego gola Sebastiana Wilka. Biało-zieloni dość szybko otrząsnęli się po tym zdarzeniu, ale na wyrównanie trzeba było nieco poczekać. Po dograniu Łukasza Szczurka strzałem w długi róg do remisu doprowadził Szymon Wróblewski. Jeszcze przed przerwą bielszczanie wyszli na prowadzenie. Po akcji w bocznym sektorze boiska Marka Sobika i dobrej asyście skrzydłowego, formalności dopełnił Kacper Kasprzak.

20-25 minut drugiej odsłony, to był najsłabszy moment meczu w wykonaniu rezerw Rekordu. Najogólniej ujmując – gra bielszczan kompletnie nie kleiła się. Wiślanie nie wykorzystali okresu słabości bielszczan, w czym spora zasługa pewnie broniącego dostępu do bramki Krzysztofa Żerdki. W porę podopieczni Dariusza Ruckiego ocknęli się, na powrót przejęli inicjatywę. Do prostopadłego podania z głębi pola doskonale wystartował K. Kasprzak, wygrał pojedynek z obrońcą, po czym uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza LKS-u. W dość podobnej sytuacji rezultat spotkania ustalił Kacper Macura, po drugiej w tym meczu asyście Ł. Szczurka.

Pomeczowa opinia trenera – Dariusz Rucki: - Mimo „dzwona” na początku pierwszej części, ta faza meczu – mówię o pierwszej połowie – była bardzo dobra w naszym wykonaniu. W pełni realizowaliśmy założony plan, który zakładał, żeby jak najszybciej pójść po trzeciego gola. Tymczasem przez długie minuty drugiej połowy… nie było nas na boisku. Dobrze, że kilka kluczowych interwencji w bramce zaliczył Krzysiu Żerdka. Po mentalnym „powrocie” na boisko odzyskaliśmy kontrolę nad spotkaniem i jego wynikiem.