Piłka nożna

LKS Czaniec – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:2) + wideo

Po dobrym występie „rekordziści” zagwarantowali sobie awans do 1/2 finału „Poltent” Pucharu Polski w bielskim podokręgu.

W zasadzie przez całe spotkanie, a zwłaszcza na jego początku oraz finiszu, widoczna była różnica klas rozgrywkowych dzielących oba zespoły. Łatwo dostrzegalna była jeszcze inna różnica, mianowicie w aktualnej sytuacji ligowej i dyspozycji obu drużyn.

Bielszczanie, którzy z formalnego punktu widzenia wystąpili przy Startowej w roli gości, szybko zdobytymi golami „ustawili” sobie rywali i całe spotkanie. Po mocnym i dokładnym dorzucie Bartłomieja Twarkowskiego z boku pola karnego, uderzeniem z powietrza ulokował piłkę w bramce Jakub Kempny (na zdjęciu). Na 2:0 prowadzenie biało-zielonych podwyższył Mariusz Idzik, dobijając piłkę po strzale Filipa Walusia oraz interwencji Patryka Kierlina. Ten sam duet „rekordzistów” był bliski wypracowania w 13. minucie kolejnego gola. Po faulu Filipa Handego na F. Walusiu arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak strzeleckie intencje M. Idzika bardzo dobrze wyczuł bramkarz LKS-u.

Z ciekawszych wydarzeń pierwszej połowy warto odnotować trafienie Andrija Apanchuka z 35. minuty w słupek po… kornerze.

Z każdą minutą drugiej części rosła przewaga faktycznych gospodarzy spotkania, którzy z kilku dogodnych sytuacji bramkowych wykorzystali tylko dwie. Po dynamicznej akcji „zmienników” – Daniela KamińskiegoDaniela Świderskiego biało-zieloni powiększyli bramkowa przewagę. Kolejnej korekty rezultatu efektownym strzałem z 18-u metrów dokonał Kacper Kasprzak. Niemniej widowiskowym uderzeniem z rzutu wolnego rezultat meczu ustalił A. Apanchuk.

W środowe popołudnie, w siedzibie podokręgu Bielsko-Biała Śląskiego ZPN przeprowadzono losowanie par półfinałowych PP, a zestaw 1/2 przedstawia się następująco: