Jest awans!

Biało-czerwone zagwarantowały sobie udział w finałowym turnieju Mistrzostw Europy U-17.

Zawody drugiego etapu kwalifikacji rozegrano w rumuńskich miejscowościach Buftea i Chiajna. Podopieczne Marcina Kasprowicza na wstępie pokonały Estonki 2:0, po dwóch trafieniach Anny Gliszczyńskiej, a następnie ograły 2:1 gospodynie turnieju, po golach Magdaleny PółrolniczakWiktorii Kuprowskiej. W ostatnim spotkaniu z Czeszkami 17-latki z Polski potrzebowały do promocji co najmniej remisu. Takowy udało się, choć nie bez dramaturgii, osiągnąć. Nasze reprezentantki objęły prowadzenie po bramce Roksany Jagodzińskiej, ale jeszcze przed przerwą rywalki doprowadziły do wyrównania. Co gorsza, grające od 79. minuty w dziesiątkę Czeszki wyszły w końcówce na prowadzenie 2:1. Do szczęśliwego dla naszych 17-latek finału, czyli do remisu, doprowadziła w szóstej minucie doliczonego czasu gry W. Kuprowska.

W turniejowej kadrze biało-czerwonych znalazły się trzy piłkarki bielskiego Rekordu: Julia Gutowska, Magda Piekarska oraz Iga Witkowska. Pierwsza z wymienionych wzięła udział we wszystkich meczach, każdorazowo wchodząc na boisko w drugiej części spotkań. M. Piekarska zaliczyła dwie pierwsze potyczki w pełnym wymiarze czasowym. I. Witkowska obejrzała każde ze spotkań z perspektywy ławki rezerwowych.

Na tym nie koniec bielskich akcentów, bowiem funkcję lekarza kadry U-17 pełnił Robert Gulewicz, przed laty sprawujący opiekę medyczną nad „rekordzistami”.

Obok reprezentantek Polski, pewne startu w ME są Szwedki i Estonki, które pełnić będą rolę gospodyń rywalizacji zaplanowanej w terminie 14-26 maja br.

TP/foto: facebook.com (Robert Gulewicz)