Futsal

Interobal Pilzno – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:1)

Dla obu zespołów to był ostatni test-mecz przed startem sezonu 2023/24.

Obraz rewanżu, przynajmniej na początku sobotniego spotkania, podobny był do pierwszego ze sparingów. Gracze z Pilzna znów wysoko i agresywnie natarli na „rekordzistów”, którzy mieli wyraźne kłopoty z konstruowaniem akcji w ofensywie. Z upływającymi minutami pierwszej polowy nerwowość opadła, a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić biało-zieloni. Po dobrym rozegraniu stałego fragmentu przed bramkową szansą stanął Mikołaj Zastawnik. Tak bielszczanie objęli prowadzenie w spotkaniu.

Kolejne gole padły po przerwie, a pierwszego zdobyli gospodarze po rzucie karnym Kaki. Wcześniej sędziowie odgwizdali taktyczny faul Tarasa Korolyszyna w polu karnym. Bielszczanie odpowiedzieli trafieniem Pawła Budniaka, po kolejnym, wyśmienitym rozegraniu akcji ze stojącej piłki. W końcówce snajperskim instynktem błysnął Michal Seidler, któremu przed wczorajszym spotkaniem oficjalnie podziękowano za trzy sezony owocnej gry w Pilźnie. Bramka na 3:1 była efektem gry pięciu „rekordzistów” w polu na czterech zawodników Interobalu. Przy ostatnim trafieniu popularnego „Jumbo” asystował Bartłomiej Nawrat.