Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 7:2 (3:1)

Bielszczanie już bez marginesu na błąd, na pomyłkę, na porażkę.

Lubawian dzieli już tylko krok od mistrzowskiego tytułu. Niemniej walka jeszcze nie jest zakończona, trzeci akt finału play-off już wkrótce, w późne, poniedziałkowe popołudnie (g. 17:45, transmisja w TVP Sport).

Nadzieje „rekordzistów” na wyrównanie meczowej rywalizacji z Constractem nie przetrwały zbyt długo. Choć niedzielne spotkanie drużyna gości rozpoczęła dość śmiało i z ofensywnym nastawieniem, to podopieczni Dawida Grubalskiego okazali się o wiele bardziej konkretni, skuteczni. Po błędzie w kryciu Tarasa Korołyszyna z niewielkiej odległości celnie przymierzył Malaguti. Adriano Lemos sam zainicjował i wykończył akcję na wagę dwubramkowego prowadzenia Constractu. Powiew optymizmu przyniósł kontaktowy gol Janiego Korpeli, po asyście Matheusa. I kiedy można było jeszcze liczyć na ewentualne zniwelowanie strat w drugiej części meczu, gola „do szatni” zaaplikował biało-zielonym Pedrinho.

Na drugą połowę bielszczanie zapewne wyszli z planem obmyślonym w trakcie przerwy, tyle że szybko legł w gruzach. Po kornerze niepilnowany Malaguti raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Nie mając już nic do stracenia bielszczanie postawili wszystko na jedną kartę. Oddali blisko mnóstwo strzałów w kierunku bramki Victora Lopeza Gonzaleza, niestety z rzadka w jej światło. Próba gry z Michałem Kubikiem w roli „lotnego” bramkarza także nie przyniosła pożądanego efektu. Słabym pocieszeniem było wyjątkowej urody trafienie Michała Marka (na zdjęciu). Gospodarze bezwzględnie skarcili bielszczan za odważną – niestety nie pozbawioną wyraźnych błędów – grę piątką w polu.

Mimo prowadzenia lubawian w rywalizacji 2 – 0. mistrzowskiej korony jeszcze rywalom nie gratulujemy, broni nie składamy. To jest sport!

1:0 Malaguti (6. min.)

2:0 Adriano (12. min.)

2:1 Korpela (14. min.)

3:1 Pedrinho (20. min.)

4:1 Malaguti (21. min.)

4:2 Marek (34. min.)

5:2 Adriano (36. min.)

6:2 Ludgero Lopez (37. min.)

7:2 Sendlewski (39. min.)

Rekord: Nawrat – Rakić, Kubik, Korołyszyn, Marek, Korpela, Matheus, Budniak, Zastawnik, Korsunov, Leszczak, Surmiak, Krzempek, Mijas