Biało-zieloni III-ligowcy w liczbach

Kilka statystyk, danych i ciekawostek sezonu 2021/22.

0 – żaden z rekordzistów nie zapoznał się w ligowym sezonie z kartką czerwonego koloru

1 – miejsce Rekordu w programie Pro Junior System, w III lidze, gr. 3, z dorobkiem 19 518 punktów

1 – hat-tricka ustrzelił (ze Stalą Brzeg) Marcin Wróbel

1 – obcokrajowiec reprezentował Rekord w sezonie 2021/22, ukraiński bramkarz – Vołodymyr Kotełba

1 – tylko jeden zespół – Górnik II Zabrze – zdoła zdobyć komplet sześciu punktów kosztem Rekordu

3 – pozycja bielszczan w tabeli spotkań wyjazdowych, 5. miejsce - u siebie

3 – golkiperów strzegło bielskiej bramki: Jakub SzumeraKrzysztof Żerdka i Vołodymyr Kotełba

3 – spotkania ligowe, w których biało-zieloni nie strzelili bramki (z Polonią, Górnikiem II i Gwarkiem)

3 – gole samobójcze były dziełem bielszczan – Mateusz Madzi (dwukrotnie) i Jakuba Szumery

4 – lokata w tabeli końcowej sezonu w III lidze, gr. 3

4 – zawodników zaliczyło III-ligowe, seniorskie debiuty: Błażej LigockiSzymon NocońŁukasz Szczurek i Tomasz Walaszek

– pucharowe trofeum bielszczan zdobyte w Śląskim Związku Piłki Nożnej

5 – w meczach z MKS Kluczbork, Foto-Higieną Gać, Odrą Wodzisław Śląski, LKS Goczałkowice i brzeską Stalą rekordziści ugrali komplet, sześciu punktów

5 – goli pucharowych (najwięcej w zespole) zdobył Marcin Wróbel

6 – miejsce w tabeli rundy rewanżowej

6 – najdłuższa seria spotkań bez zwycięstwa

– zawodników ustrzeliło ligowy dublet: Jan Ciućka (dwukrotnie), Mateusz Madzia, Daniel FerugaBartłomiej TwarkowskiDawid KasprzykSzczepan Mucha

7 – spotkań rozegrali bielszczanie w drodze po Puchar Polski w Śląskim Związku Piłki Nożnej

8 – tyle remisów i porażek ligowych odnotowali „rekordziści”, równy jest także bilans meczów domowych i wyjazdowych – po cztery remisy i przegrane

8 – razy piłkarze Rekordu sięgali po Puchar Polski w Podokręgu Bielsko-Biała

8 – żółtych kartek (najwięcej w zespole) ujrzał Dawid Kasprzyk

9 – spotkań rozegrali bielszczanie w lidze bez straty gola

9 – sezonów biało-zielonych w III lidze, premierowe rozgrywki 2013/14 pamiętają – aktualnie w różnych rolach – Kamil Żołna i… Marek Profic

10 – najdłuższa seria meczów bez porażki, od 1. do 10. kolejki

10 – spotkań z rzędu, każde na pełnym dystansie czasowym, w ostatnich dziesięciu kolejkach, rozegrał Arkadiusz Krysik, co traktujemy w kategorii ciekawostek

11 – tyle ligowych goli strzelili najskuteczniejsi w drużynie - Tomasz Nowak i Marcin Wróbel

14 – zawodników, to byli lub aktualni uczniowie SMS BTS Rekord

15 – zawodników o statusie młodzieżowca wystąpiło w meczach ligowych (10-ciu sklasyfikowanych w programie PJS)

15 – oczek straty do zwycięskich rezerw Zagłębia Lubin

16 – rekordzistów wpisało się na listę ligowych strzelców

17 – razy Marcin Wróbel wchodził na boisko z ławki rezerwowych

18 – ligowych zwycięstw rekordzistów, dziewięć przy Startowej 13, druga połowa „w delegacji”

18 – goli strzelili biało-zieloni w rozgrywkach PP na szczeblu lokalnym i regionalnym, tracąc pięć

19 – rekordzistów, przynajmniej jeden raz, napomnianych zostało żółtą kartką

25 – razy bielszczanie otwierali rezultat meczów, z których sześć zremisowali, dwukrotnie przegrali (1:4 ze Ślęzą i 1:2 z Górnikiem II), pozostałe wygrywając

29 – zawodników przywdziało trykot Rekordu w spotkaniach ligowych

32 – mecze ligowe na dystansie 90-ciu minut rozegrał Mateusz Pańkowski

34 – komplet ligowych występów zaliczył Tomasz Nowak

42 – oficjalne spotkania (pucharowe i ligowe) rozegrali biało-zieloni w sezonie 2021/22

43 – gole na koncie strat

62 – punktowy dorobek rekordzistów

70 – zdobytych goli w lidze

120 – minut (z dogrywką) trwało najdłuższe spotkanie z udziałem rekordzistów, w I rundzie PP ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (3:4)

Już wkrótce i w pełni merytorycznie podsumujemy rozgrywki trzecioligowe z trenerem bielszczan – Dariuszem Mrózkiem.