Z awansem na OOM

Reprezentantki U-15 Śląskiego Związku Piłki Nożnej wygrały ostatni z turniejów eliminacyjnych.

Przypomnijmy, reprezentacje czterech związków wojewódzkich ze: Śląska, Małopolski, Podkarpacia i Opolszczyzny, od ubiegłorocznej jesieni rywalizowały w cyklu tyluż turniejów. Stawką był awans do finałów Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich U-15.

W wieńczących cykl zawodach rozgrywanych w Suchej Beskidzkiej i Stryszawie reprezentantki Śląskiego ZPN (na zdjęciu), z „rekordzistkami”: Nikolą Madejczyk, Julią SikorąNikolą Siwek w składzie, pokonały wszystkie rywalki w identycznym stosunku – 1:0. Tym samym podopieczne trenera Krzysztofa Klonka zajęły drugą lokatę w grupie, za Małopolskim ZPN.

Obie reprezentacje wystąpią w turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody zostaną przeprowadzone pod koniec czerwca br., na obiektach piłkarskich Śląska Cieszyńskiego (w Skoczowie, Ustroniu, Wiśle i Puńcowie). Zwycięski zespół otrzyma Puchar im. Ireny Półtorak.

TP/foto: slzpn.pl

28.09.2024 / sobota / godz. 13:00