Równy krok liderów

W dwóch ostatnich kolejkach czołowy kwartet trzeciej ligi, grupy trzeciej, nie zgubił nawet jednego punktu.

Bytomska Polonia wywiozła bezproblemowe 3:0 po starciu w Gorzowie Wielkopolskim, ze Stilonem. Bielszczanie ograli 5:2 inną z gorzowskich drużyn, Wartę, świetnie prezentując się w drugiej części zawodów. Częstochowianie po jeździe na „jałowym biegu”. wjechali na właściwe tory. Wygrana 1:0 z nyską Polonią była trzecią z rzędu dla rezerw Rakowa. Po emocjonującym spotkaniu wrocławska Ślęza pokonała 4:3 Odrę Wodzisław Śląski. Zatem w czołówce zachowane status quo.

Po raz drugi w bieżącej rundzie (i nie ostatni) w piątkowe popołudnie „rekordziści” wystąpią w roli gospodarzy, podejmując MKS Kluczbork. Być może piątkowe popołudnie otwarcie futbolowego weekendu w mieście i regionie przerodzi się w trwalszą tradycję?

O 17:00 biało-zieloni gościć będą jedną z bardziej chimerycznych ekip w ligowej stawce. Sięgnijmy po najświeższe przykłady, wyniki zespołu z Opolszczyzny. Po trzech porażkach z rzędu biało-niebiescy zdobyli komplet „oczek” na wyjeździe, kosztem gorzowskiej Warty. Spodziewano się więc, że kontynuacja w zielonogórską Lechią nie jest czymś niewykonalnym. Nie udało się. Zakończyło się bezbramkowym remisem, choć przez ponad 40 minut drugiej połowy MKS grał w liczebnej przewadze.

Na marginesie, jak pokazała to np. historia wtorkowego finału PP Legii z Rakowem, gra w jedenastu przeciwko dziesięciu wcale nie musi być rozstrzygającym rywalizację atutem…

MKS plasuje się aktualnie na 10. pozycji w tabeli, mając na koncie 35 punktów, co pozwala na relatywnie spokojne spojrzenie w dalszą fazę rundy rewanżowej. W pierwszej części sezonu „rekordziści” przywieźli z Kluczborka cenne 2:0, po trafieniach Marcina WróblaDaniela Świderskiego. Była to piąta wygrana bielszczan w meczach z zespołem z Opolszczyzny, zarazem… piąta z rzędu. W pozostałych spotkaniach obu drużyn dwukrotnie zwyciężał MKS, tylko jeden raz zanotowano remis. Co ciekawe, było to premierowe spotkanie Rekordu z MKS-em (na zdjęciu). 10 listopada 2018 roku, w Cygańskim Lesie, padł remis 1:1 (1:1), po golach Damiana HilbrychtaAleksandra Jelonka. Ogólny bilans bramkowy ośmiu dotychczasowych gier jest korzystny dla biało-zielonych - 17:7.

Licząc na Państwa obecność w piątkowe popołudnie na trybunach obiektu przy Startowej 13, awizujemy jednocześnie internetową transmisję meczu, na kanale youtube Rekord TV.

III liga, gr. 3 27. kolejka (5-6.05.2023)

(pt., 16:00) Miedź II Legnica – Stilon Gorzów Wielkopolski

(pt., 17:00) Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork

(sob., 13:00) LKS Goczałkowice-Zdrój – Chrobry II Głogów

(sob., 16:00) Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg

(sob., 16:00) Warta Gorzów Wielkopolski – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 16:00) Ślęza Wrocław – Polonia Nysa

(sob., 17:00) Polonia Bytom – Lechia Zielona Góra

(sob., 17:00) Pniówek ’74 Pawłowice – Górnik II Zabrze