Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Rekord II Bielsko-Biała 1:0 (0:0) + wideo

Trzy punkty zostały u lidera.

Pominąwszy pozycję w tabeli, tylko pobieżna lektura wyjściowych składów jasno wskazywała gospodarzy, jako faworyta do zwycięstwa. I przez pierwszych 25-30 minut w istocie, ton grze nadawały rezerwy I-ligowca. Groźne strzały w kierunku Rekordu II oddali m.in. Giorgi MerebashviliFranciszek Liszka, a uderzenie z bliska Damiana Chmiela zablokowali obrońcy.

W ostatnim kwadransie pierwszej części obraz meczu był bardziej zrównoważony. Mateusz TekieliIgor Macura głową po rzucie rożnym zmusili Krystiana Wieczorka w bramce gospodarzy do sporego wysiłku.

W drugiej połowie napór „dwójki” Podbeskidzia był jeszcze wyraźniejszy. Tym samym Paweł Florek w bramce biało-zielonych rzetelnie zapracował na miano postaci numer jeden u „rekordzistów”. Interwencją klasy mistrzowskiej była obrona rzutu karnego z 57. minuty. Faulowany przez Mikołaja Mojszeczyka G. Merebashvili sam poszedł do uderzenia „z wapna’, ale górą był golkiper gości. Pięć minut później słupek bramki Rekordu II obił Michał Stempniewicz. Na tym „limit szczęścia” został wyczerpany. W 69. minucie do piłki uderzonej z kornera najwyżej, w idealnym tempie wyskoczył Piotr Szumiński, ustalając – jak się okazało – rezultat spotkania.

Mimo usilnych starań „rekordzistów” nie udało się wypracować ,wykreować sytuacji, noszącej bramkowy potencjał. Natomiast po drugiej stronie, w 76. minucie P. Florek intuicyjną interwencją wybronił bardzo groźny strzał D. Chmiela.

Boiskowe argumenty, piłkarska jakość były po stronie lidera tabeli grupy drugiej.

Pomeczowa opinia trenera – Dariusz Rucki: - Na pewno był to dla nas trudny mecz. Przeciwnik zza miedzy mocno nas „dusił” obroną wysoką, przez co byliśmy zmuszeni przeważnie do gry bezpośredniej. Ciężko nam było złapać swój rytm, mimo tego mieliśmy swoje szanse, a jak trzeba było się bronić to długi fragmentami robiliśmy to skutecznie. Szkoda, że w sytuacji, która - wydawało się - kosztuje nas najmniej wysiłku, straciliśmy gola. Bierzemy „na klatę” to doświadczenie i na pewno tę lekcję dobrze spożytkujemy.

TP/foto: PM/Rekord TV

Podbeskidzie II Bielsko-BiałaRekord II Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

1:0 Szumiński (69. min., głową)

Rekord II: Florek – Macura, Walaszek, Gibiec, Mojeszczyk (81. Szymanek), Kempny, Sobik (81. Górkiewicz), Żyrek, Iwanek (62. P. Pawlus), Tekieli (62. K. Pawlus), Młocek