Futsal

Zwycięzcy preeliminacji (prawie) w komplecie

Już wcześniej, po środowym starciu w hali „Pod Dębowcem”, kwalifikację zapewniła sobie nasza drużyna – Rekord Bielsko-Biała, po zwycięstwie 6:0 ze Swansea University FC (relacja Rekord TV). Z pozostałych meczów warto np. odnotować zwycięstwo mistrza Francji ACCS Asnières Villeneuve 92 z serbskim czempinem – Crveną Zvezdą Belgrad 7:3, co nie zaskakuje, gdy spojrzeć na skład gospodarzy, w którym znaleźli się m.in. Ricardinho, Carlos Ortiz, czy Miodrag Aksentijevič. Bodaj najbardziej zaciętym najbardziej emocjonujące spotkanie odbyło się w znanej „rekordzistom” łotewskiej Jełgawie, gdzie tamtejszy mistrz Petro-w uległ 3:4 słowackiej ekipie z Lučenca. Gospodarze doprowadzili do remisu 3:3, zdobywając gola na sześć sekund przed upływem 40-stej minuty. Słowacy przechylili szalę wygranej pod koniec dogrywki, po trafieniu Petera Serbina. Prawdziwą kanonadę urządziła sobie drużyna z Chersonia, mistrzowie Ukrainy, którzy rozgromili północnoirlandzkie Rosario 28:1! Aż siedem goli w tym meczu było udziałem Petro Szoturmy, znanego bielskiej publiczności z gry w przeszłości w barwach Uraganu Iwano-Frankowsk. Nie rozegrano natomiast dwóch spotkań tej fazy rozgrywek, Futsal Gentofte z Leo FC oraz Futsal Minerva z PYF Saltires. W tej sprawie decyzję podejmie Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Komplet wyników rundy preeliminacyjnej UEFA Futsal Champions League – tutaj.

W dalszej fazie rozgrywek do grona triumfatorów dołączy dziewięć zespołów plasujących się najwyżej w klubowym rankingu UEFA: FC Barcelona (obrońca pucharu) i Inter FS z Hiszpanii, lizbońskie – Sporting i Benfica,  kazachskie – Kairat Ałamty i Aktobe oraz słoweński Dobovec. Losowanie odbędzie się 9 grudnia br. (środa), o godz. 14:00.