Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 6:2 (3:0)

Zaskakujący początek spotkania miał fundamentalny wpływ na końcowy rezultat.

Zanim minęła szósta minuta hitu 24. kolejki, a gospodarze prowadzili już 3:0! Chyba nikt nie przewidział, że gliwiczanie pozwolą się zaskoczyć bielszczanom przy rozegraniu stałych fragmentów. Po kornerze Stefana Rakicia piłkę ulokował w bramce Matheus (na zdjęciu) Z kolei po podaniu z autu Pawła Budniaka strzał Michała Marka okazał się zbyt trudny do obrony dla bramkarza. Gracze Piasta jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć, gdy otrzymali kolejny cios. Po kontrataku Matheusa futsalówkę z niewielkiej odległości skierował do bramki Mikołaj Zastawnik. Wyjąwszy groźny strzał Luisa Bortoletto z 7. minuty i „poprawkę” Bruno Gracy w poprzeczkę, wyglądało to tak, jakby „rekordziści” zamknęli mecz na długi czas, a klucz wyrzucili, gdzieś hen, daleko…

Biało-zieloni emanujący entuzjazmem uszczelnili wszelkie, możliwe  „korytarze”, a gliwiczanie w żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce Bartłomieja Nawrata.

Wspomniany „klucz” przyjezdni odnaleźli dopiero siódmej minucie drugiej partii. Tym razem to gospodarze „przysnęli” przy kornerze rywali, na czym skorzystał niepilnowany Rafael Cadini. Zdobyty gol wyraźnie ożywił Piasta, ale ten zapał rychło ostudzili S. Rakić z Matheusem, Serb fantastycznym podaniem po przekątnej, Brazylijczyk zamknięciem przy tzw. dalszym słupku.

Orlando Duarte zareagował desygnowaniem na parkiet „lotnego” bramkarza (na krótko L. Bortoletto, na dłużej Edgara Vareli), co oczekiwany efekt przyniosło dopiero na samym finiszu. Wcześniej do bramki gości trafili P. Budniak oraz M. Zastawnik, którego gol śmiało może pretendować do tytułu „bramki kolejki”.