Rekord Bielsko-Biała –AZS UW Wilanów 13:2 (6:2)

Bielska premiera sezonu w Futsal Ekstraklasie ze wszech miar udana.

W całym, ubiegłym sezonie ligowym wicemistrzowie Polski zanotowali dwa dwucyfrowe zwycięstwa, oba kosztem „akademików” z Gdańska (10:2 i 10:3). Bieżące rozgrywki w Bielsku-Białej rekordziści zainaugurowali z przytupem, aplikując AZS-owi z Wilanowa trzynaście goli. Może nie wszystko i nie zawsze układało się idealnie po myśli gospodarzy. Bywało, że szwankowała koncentracja, zdarzały się usterki w grze obronnej, ale w tym najbardziej oczekiwanym przez kibiców elemencie – podbramkowej skuteczności – bielszczanie nie zawodzili.

Rekordziści cieszyli oczy swoich sympatyków pomysłowością w ataku, rozmaitością rozwiązań w ofensywie, dwójkowymi, bądź prowadzonymi całą czwórką akcjami. Nie było wśród gospodarzy, wyjąwszy Krzysztofa Iwanka, zawodnika który nie zanotowałby gola lub asysty. Sam golkiper, mimo dwubramkowej straty, zaliczył pozytywne zawody. Przytrafił się biało-zielonym krótkotrwały fragment rozprężenia, w którym stracili wspomniane dwa gole, ale tu w porę i zasadnie zareagował Jesus Lopez Garcia. Gospodarze szybko i sprawnie wrócili na właściwe tory, imponując piorunującym finiszem, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie spotkania.

Aż żal, że tak usposobiony Rekord czeka w następnej kolejce ligowej przymusowa pauza, po której nastąpi tzw. przerwa reprezentacyjna.