Puchar Polski pojechał do Pniew

W finałowym dwumeczu Red Dragons Pniewy okazali się lepsi od gliwickiego Piasta. Już w pierwszy ze spotkań, rozegranym w Wielkopolsce, „Czerwone Smoki” dowiodły, iż nie ma w bieżącym sezonie większych specjalistów w kraju od odrabiania strat. Po pierwszej części spotkania prowadzenie 3:0 należało do gliwiczan, skończyło się remisem 3:3.

Jeszcze większą dramaturgię miało spotkanie rewanżowe. Oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, a wynik meczu otworzyli pniewianie. W emocjonującej końcówce gola na 3:2 dla Red Dragons zdobył Piotr Błaszyk, mimo iż goście występowali w liczebnym osłabieniu (3 na 4). Do wyrównania doprowadził w przedostatniej minucie potyczki Ixemad Goznalez. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, zatem o zwycięstwie przesądził konkurs rzutów karnych. W tej „loterii” skuteczniejsi (4:2) okazali się Red Dragons Pniewy.

Zawodnikom, członkom sztabu szkoleniowo-organizacyjnego oraz działaczom klubu z Wielkopolski serdecznie gratulujemy zdobycia Pucharu Polski w futsalu, w sezonie 2020/21.

Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy 3:3 i 3:3 rz. karne 2:4

Mecz 34. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy: Rekord – Red Dragons, w ostatni weekend maja br., jawi się więc, jako nieformalne starcie o Superpuchar Polski, naprzeciw siebie staną aktualni mistrzowie kraju i zdobywcy pucharowego trofeum.