Puchar Jesieni – Poreč 2021

W zawodach udział wzięły reprezentacje Finlandii, Polski i… Grenlandii. Ekipy z północy kontynentu zmierzyły się już w pierwszej z turniejowych gier „Autumn Cup”, Suomi pokonali Grenlandczyków 7:1 (3:0).

Poniedziałkowe spotkanie ekip Błażeja Korczyńskiego i Mico Martićia miało charakter oficjalny, ale jego wynik nie jest wliczany do turniejowej tabeli. Odnotujmy zatem zwycięstwo Polaków 4:0 (3:0), po golach: Tomasza Luteckiego (5. min.) i samobójczym Panu Autio (8. min.), Michała Kubika (18. min.) oraz Mateusza Madziąga (39. min.)

W składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch przedstawicieli Rekordu: Bartłomiej Nawrat, Michał Kubik, na parkiecie nie pojawił się trzeci z biało-zielonych -  Sebastian Leszczak.

„Autumn Cup – Poreč 2021”

3.10.2021 r.

Finlandia – Grenlandia 7:1 (3:0)

5.10.2021 r.

Grenlandia – Polska 0:2 (0:1)

gole: Lutecki (17. min.), Hoły (32. min.)

Polska: Nawrat (Błaszczyk) - Madziąg, Leszczak, Lutecki, Olczak, Hoły, Kąkol, Klaus, Mrowiec, Kriezel, Kubik, Solecki, Elsner

Wyraźna przewaga w polu oraz sytuacyjna biało-czerwonych udokumentowana została nader skromnie, raptem dwoma golami. W spotkaniu w komplecie udział wzięli trzej "rekordziści": Sebastian Leszczak (asysta przy pierwszym golu) i Michał Kubik, który w 26. minucie trafił w słupek, a na ostatnie cztery minuty meczu przywdział trykot "lotnego" bramkarza. Bartłomiej Nawrat zaliczył ponad półgodzinny występ bez wpuszczonego gola, natomiast w 34. minucie upomniany został czerwoną kartką za zagranie piłki ręką, poza polem karnym.