Na godziny przed pierwszym gwizdkiem

Pierwsze gwizdki arbitrów w dorocznych (choć po wznawianych dwuletniej przerwie), towarzyskich zawodach w hali w Cygańskim Lesie wybrzmią o godz. 8:30. Bez wchodzenia w turniejowe detale – te znajdziecie poniżej – zaznaczmy jedynie, że turniejowe spotkania trwać będą w trakcie jednego kwadransa nieprzerwanej gry, z zastosowaniem tzw. efektywnego czasu gry w ostatnich dwóch minutach meczów fazy pucharowej. Regulaminową ciekawostką, choć obowiązującą już od kilku lat, jest egzekucja rzutu karnego, po wyczerpaniu przez zespół dozwolonego limitu przewinień. Niczym w hokeju, a inaczej niż w futsalu, gdy zawodnik uderza piłkę nieruchomo ustawioną na 10-tym metrze, gracz zespołu poszkodowanego rusza od połowy boiska do akcji sam na sam z bramkarzem. Triumfatorzy rywalizacji tradycyjnie odbiorą stosowne puchary, a indywidualne wyróżnienia i upominki najlepsi – strzelec i bramkarz turnieju. Nieco inny format niż dotychczas mieć będzie nagroda dla MVP zawodów, która w bieżącej edycji „Rekord Friends Cup” nosi imię Marcina Biskupa, przedwcześnie zmarłego szkoleniowca młodzieżowych drużyn z Cygańskiego Lasu oraz seniorskiej drużyny biało-zielonych, która w 2009 roku wróciła do krajowej elity futsalowej. Fundatorem cennej nagrody rzeczowej jest Rekord Systemy Informatyczne. Dodajmy, iż inicjatorami takiej formuły uhonorowania najbardziej wartościowego gracza 5. „Rekord Friends Cup” są byli zawodnicy Rekordu, członkowie ekipy ówczesnego beniaminka Futsal Ekstraklasy.

Wśród uczestników turnieju, już przy okazji spotkań o najbardziej eksponowane lokaty, przeprowadzona będzie loteria z cennymi upominkami. Jej beneficjentami będą ci spośród uczestników zawodów, którzy pozostaną do końcowej fazy zmagań. A skoro o finałowej fazie, mecze 1/2 finału oraz o 3. i 1. pozycję transmitowane będą na kanale youtube Rekord TV.

Fundatorami atrakcyjnych nagród są: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Rekord Systemy Informatyczne, Loco Print, Top Gold, Żyleta Barbershop, Sports Arena, Zmieniamy Mieszkania, Trzecie Piętro Nieruchomości z Sosnowca i Markowa Dietetyka.

Patronat medialny nad zawodami sprawują: Sportowe Beskidy, Bielsko.Biala.pl, Beskidzka24.pl oraz Kronika Beskidzka.

Organizatorem turnieju jest Beskidzkie Towarzystwo Sportowego Rekord.