Piłka nożna

Spójnia Landek – Rekord Bielsko-Biała 2:5 (1:1)

Po dobrym spotkaniu „rekordziści” zapewnili sobie awans do dalszej fazy rozgrywek „Poltent” Pucharu Polski.

Pomyślnego finału nie zwiastował jednak pierwszy kwadrans meczu, w którym czwartoligowiec mocno i z impetem natarł na bielską defensywę. Już w 4. minucie Jakub Szumera sparował na korner uderzenie Bartosza Rutkowskiego, a kilkadziesiąt sekund później Maciej Mańka głową wybił piłkę niemal z linii bramkowej, ratując gości od utraty gola. W 14. minucie nie było już komu zapobiec nieszczęściu. Po silnym strzale zza linii pola karnego B. Rutkowskiego futbolówka z rykoszetem znalazła drogę do bramki. Jeszcze w 22. minucie „postraszył” niecelnym uderzeniem z kąta Wojciech Pisarek, po czym na długi czas zakończyły się aktywa Spójni w ofensywie.

To wyglądało trochę tak, jakby wytrawny pięściarz pozwolił się „wyszaleć” w ringu pretendentowi, żeby uciec się do znanej z boksu narracji. Bielszczanie coraz częściej i celniej zaczęli trafiać rywali, czego apogeum nastąpiło zaraz po przerwie. Jeszcze w pierwszej części do wyrównania strzałem „z wapna” doprowadził Tomasz Nowak. Wcześniej w polu karnym nieprzepisowo zaatakowany został Daniel Iwanek.

Miło było patrzeć na dynamikę akcji „rekordzistów” już od startu drugiej połowy. Przy strzale z bocznego sektora „szesnastki” gospodarze nie dali się zaskoczyć. Ale już nieco później, po szybkim wznowieniu gry wrzutem z autu, kompletnie pogubili się we własnym polu karnym, na czym skorzystał Daniel Świderski (na zdjęciu). Środkowy napastnik Rekordu błysnął nie lada skutecznością jeszcze dwukrotnie pokonując Joachima Giźlara. Przy golu na 3:1 świetne rozegranie należało do duetu: T. Nowak – M. Mańka, a dzieło dokończył właśnie popularny „Świder”. Podobnie zresztą biało-zieloni wypracowali kolejną z bramek, z tą różnicą, że doskonale zachował się w powietrzu domykający całości Kacper Kasprzak. Przez krótki czas landeczanie mogli cieszyć się ze zredukowania strat, po wykorzystanym rzucie karnym. „Rekordziści” odpowiedzieli niemal natychmiast. Po kilkudziesięciometrowym rajdzie Filipa Walusia trzecie trafienie w meczu zanotował D. Świderski. Wcześniej z podobnych prób 18-latka niewiele wynikało. Brakowało dokładności, czasem tzw. decyzyjności, ale przy ostatnim w meczu golu wszystko zagrało, niczym w szwajcarskim zegarku.

Za tydzień czeka bielszczan pierwsza, ligowa weryfikacja, przed którą powiało z Landeka optymizmem. A samą wygraną ze Spójnią odnotowujemy, jako zwycięski, oficjalny debiut Dariusza Klaczy na ławce trenerskiej Rekordu.