Słomniczanka Słomniki – Rekord Bielsko-Biała 1:5 (0:2)

„Rekordzistki” z awansem do półfinału Pucharu Polski.

Pierwszy gol Julii Szostak (na zdjęciu), po silnym uderzeniu przy dalszym słupku, w dużym stopniu pomógł bielszczankom ułożyć dalszy przebieg spotkania po swojej myśli. Daleko było jednak do kontroli biało-zielonych nad przebiegiem potyczki. Podopieczne Marcina Czecha miały kilka wybornych okazji do wyrównania wyniku, w tym parę z gatunku stuprocentowych. Natalii Majewskiej nie zdołały pokonać m.in. Julia BastaKatarzyna Włodarczyk. Ekipa z Cygańskiego Lasu była bardziej konsekwentna i skuteczna w działaniach ofensywnych. Po faulu na Mai Fal w pobliżu pola bramkowego rozjemcy podyktowali rzut wolny, na co natychmiast o przerwę poprosił szkoleniowiec gości – Samuel Jania. Rozrysowany schemat plus odrobina zespołowego „cwaniactwa” i J. Szostak po raz wtóry wpisała się na listę strzelczyń.

Gospodynie zawodów mocno i agresywnym pressingiem natarły na bielszczanki ze wznowieniem spotkania po przerwie. Często i chętnie do gry na połowie biało-zielonych włączała się bramkarka Słomniczanka – Wioleta Myjak. Ultra-ofensywne ustawienie ekipa z Małopolski przypłaciła utratą kolejnych goli. Po szybkim ataku do bramki rywalek trafiła M. Fal. Uderzenie N. Majewskiej spod własnej bramki „do pustaka” – klasyka gatunku w wykonaniu bramkarki Rekordu, która zaliczyła trzecie trafienie w sezonie. K. Włodarczyk wykorzystała krótkotrwałe rozprężenie w szeregach gości, ale to do bielszczanek należało ostatnie słowo w spotkaniu. Po uderzeniu W. Myjak (!) w poprzeczkę odbitą piłkę przejęła Anna Sydorenko, lokując futsalówkę w opuszczonej bramce.

Półfinałowe spotkania odbędą się w środę 3 kwietnia br. Bielszczanki czeka wyjazd do Rybnika i konfrontacja z TS ROW. W drugiej parze  Nowy Świt Górzno podejmie AZS UW Warszawa. Finałowy dwumecz zaplanowano w terminach – 4-5 i 11-12 maja br.

Amplus Słomniczanka Słomniki – Rekord Bielsko-Biała 1:5 (0:2)

0:1 Szostak (3. min.)

0:2 Szostak (20. min.)

0:3 Fal (26. min.)

0:4 Majewska (27. min.)

1:4 Włodarczyk (29. min.)

1:5 Sydorenko (39. min.)

Rekord: Majewska (Bzowska) – Pietrzyk, Chóras, Galus, Fal, Szostak, Sydorenko, Szostak, Shevchuk, Moskała, Czyż, Kaim