Pierwsze z towarzyskich spotkań obu reprezentacji.

(Požarevac) Serbia U-19Polska U-19 2:4 (1:0)

gole dla Polski: Sławkowski – 2. K. Pawlus i Bundalo (samobójczy)

Polska: Zadroga – Bednarski, Gołąbek, Górkiewicz, K. Pawlus, Ptak, Haraburda, Klatkiewicz, Kuźma, Łapigrowski, Sławkowski, Sudra, Sowa, Florek

Biało-czerwoni błysnęli skutecznością w drugiej połowie meczu z rówieśnikami z Serbii. W pierwszej odsłonie podopieczni Łukasza Żebrowskiego nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do zdobycia gola, m.in. dwukrotnie trafiając w „aluminium”.

Po przerwie do wyrównania doprowadził Jakub Sławkowski, a prowadzenie drużynie gości przyniosło trafienie Kacpra Pawlusa (na zdjęciu). Zdobywca gola na 2:1 był jednym z czterech „rekordzistów”, obok Marcina Ptaka, Macieja Gołąbka Radosława Górkiewicza, którzy wystąpili w spotkaniu. Jakub Florek pełnił rolę rezerwowego bramkarza.

W sobotę (g. 18:00), w miejscowości Smederevo, dojdzie do meczu rewanżowego.

08.05.2024 / środa / godz. 18:30